Podle očekávání se stal senátorem za Liberec, byť kandidát z jiného volebního okrsku a starosta Chrastavy, ale kandidát Starostů pro Liberecký kraj a hnutí STAN Michael Canov. Hlasovalo pro něj 80,18 % lidí. Jeho soka, nestraníka na kandidátce ANO, Marka Vávru volilo 19,81 % voličů. U druhého kola byla účast žalostně malá. Voleb se zúčastnilo pouhých 18% opravněných voličů . Canov tak nastoupí na po dvaceti letech uvolněné místo libereckého senátora po Přemyslu Sobotkovi se kterým ho váže stejná stranická i politická historie.
Michal Canov zvítězil již v prvním kole, kdy dosáhl zhruba 45% voličských hlasů. V dalším klání svou suverénní převahu potvrdil, když získal více jak tři čtvrtiny hlasů. Libereck tak bude mít senátora, který není z Liberce, v současosti je zastupuje i neliberecký poslanec, Martin Komárek z ANO.
Michal Canov pochází ze Žacléře a žije v Chrastavě, které je dlouholetým a oblíbeným starostou. Ve své kampani vedle krajských témat využíval i populární až populistická témata, jako například otázku (v Libereckém kraji neexistující) imigrace. Canov je zastáncem trestu smrti a případného vystoupení z Evropské unie.
Michael Canov se často prezentuje i jako amatérský právník a má za sebou úspěchy ve sporu se státními orgány, ale i kontroverzní angažmá, kde státu hrozí, že kvůli chrastavskému úřadu, bude doplácet miliony za nezákonně zbouraný dům. Marek Vávra se svým programem pozdvihnutí zejména frýdlanstského výběžku, kde úspěšně obnovil barokní pivovar a zlepšení sociální situace mladých rodin neuspěl.
Michael Canov byl od devadesátých let členem ODS Libereckého kraje, a to i za dob neskrývaného provázání této strany s místní stavební lobby. Účastnil se i privatizace liberecké spalovny v její prospěch. V tomto poltickém postoji navazuje na končícího senátora Přemysla Sobotku z ODS. Pak byl zvolen za Unii svobody, nyní je prvním místopředsedou Starostů pro Liberecký kraj.