Razantní zdražení parkovacích karet je tady. Budou téměř třikrát dražší než v Praze, desetkrát než v Ostravě

Město Liberec sáhlo k velkému zdražení parkovacích karet pro rezidenty. Nadále tak pokračuje v trendu přenášet finanční zátěž spojenou s provozem města na občany. Ceny za podobné služby jsou nebývale vysoké ve srovnání s jinými městy.

V Liberci je jedno z nejdražších rezidentských parkování v republice. Zatímco například v širším centru Prahy (třeba v Holešovicích) stojí parkovací karta na rok 1200 korun a v Ostravě necelých 400 Kč, v Liberci již dnes stojí rezidentské místo 2000 korun na rok.

Od Nového roku se ale tato, již tak extrémně drahá částka, zvedne o 1000 Kč. Roční parkovací karta vyjde občany Liberce na 3000 Kč, a pokud se ji rozhodnou platit čtvrtletně, tak bude stát dokonce 3200 Kč.

Nebývalé drahé rezidentské parkování ale není jedinou službou pro veřejnost, která je v Liberci jednou z nejdražších široko daleko. Liberecká radnice pod vedením STAN/Starostů pro Liberecký kraj, ANO, ODS a Pirátů přichystala s novým rokem i další zdražování MHD, která je v Liberci rovněž jednou z nejdražších v celé zemi. V něm se počítá s nárůstem ceny za základní elektronickou jízdenku z 24 na 28 korun a za papírovou z 24 na 34 Kč.

Podraží i samotné jednorázové parkování. Od ledna budou částky za parkování od 20 do 80 korun za hodinu. V Liberci jsou placená parkoviště rozdělená do čtyř základních tarifních pásem. V nejžádanější červené zóně v centru města stoupne cena za hodinu ze 40 na 80 korun, v nejlevnější zelené zóně s možností celodenního parkování vzroste hodinová sazba z deseti na 20 Kč a denní ze 30 na 80 Kč.

Město Liberec má přitom, díky inflaci a nečinnosti současné vládní pětikoalice, rekordní příjmy, plynoucí z daní, které stát vybral od lidí a kteří je zase zaplatili na dražším spotřebním zboží, potravinách, pohonných hmotách a energiích. Jenom pro letošní rok získal Liberec od státu téměř půl miliardy navíc. Přesto lidem služby i nadále zdražuje.

V Liberci platí občané za služby horentní sumy, velké firmy tu ovšem mají malý daňový ráj. Náš Liberec také před několika měsíci informoval, že radnicí anoncovaný plán na zvýšení daní pro velké firmy a korporace (z nichž ovšem byly některé vyjmuty, jako například Syner Group) se neuskuteční. V Liberci nejbohatší firmy přitom platí na daních z nemovitosti podstatně méně než v jiných městech.

Subscribe
Upozornit na
25 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zastávku MHD na Tržním náměstí, jehož celý koncept souzní s plaveckým bazénem a je dílem jeho autora, slavného architekta Pavla Švancera, chce vedení města
Ve Stráži pod Ralskem má vyrůst jedna z největších průmyslových zón v České republice. Realizovat ji mají lidé ze Syneru. Jedním ze zamýšlených využití
Náš Liberec včera informoval o tom, že se vznikem nových krajských společností, které mají sloužit k provozu největší fotovoltaické elektrárny za několik miliard, nesouhlasil
Včera uplynulo deset let od obvinění hejtmana Martina Půty z korupce a zneužívání pravomocí. Hejtman vyjádřil svou nespokojenost nad délkou trvání celé záležitosti. V
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.