Proč referendum?

Referendum je krajní možnost, jak vstoupit do rozhodování o společných věcech, tedy těch, které se dotýkají všech obyvatel města. Je to dost náročná procedura, stojí spoustu práce, času i peněz. Bylo by mnohem lepší, pokud bychom mohli v období mezi volbami důvěřovat reprezentaci, kterou jsme si zvolili, že bude s naším majetkem nakládat co nejhospodárněji. Jenže takovou důvěru bohužel právě teď v Liberci nemáme. Proč?

Komunální volby vyhrála Změna pro Liberec, ale ta byla po třech měsících odstavena téměř od všech možností, jak naplnit svůj volební program pod průhlednou záminkou, že muž v jejich čele, Jan Korytář, nekomunikuje. Nápadné bylo, že proto museli odejít z míst ve vedení města i všichni ostatní, aniž by existovalo jiné zdůvodnění než to jediné – aby se nepodařilo Změně pro Liberec naplnit její volební program.

Proto hlas voličů, kteří chtěli transparentnější politiku města, zastavení zadlužování, prověření podivných smluv, které by mohly vysávat rozpočet města, zastavení prodejů městského majetku atd., zůstal zcela stranou.

Snadno si domyslíme, proč musela nastoupit málo kompetentní menšinová koalice s tichou podporou dřívějších vládců z ODS – nejspíš proto, aby se nikdo nezabýval „přehmaty minulosti“. Proto muselo pokračovat bezhlavé rozprodávání městského majetku, nyní už i letiště a Technických služeb. Přitom s „přehmaty minulosti“ se nestalo nic.

To je také důvod, proč my ze Změny pro Liberec nepovažujeme rozprodávání zbytků společného majetku za správný krok a dokonce si myslíme, že tato vláda města k takovému kroku nemá plnou legitimitu. Chceme vědět, co tomu říká ta část voličů, jejíž hlasy byly pučem na radnici zmařeny. A k tomu má sloužit toto referendum.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zastávku MHD na Tržním náměstí, jehož celý koncept souzní s plaveckým bazénem a je dílem jeho autora, slavného architekta Pavla Švancera, chce vedení města
Ve Stráži pod Ralskem má vyrůst jedna z největších průmyslových zón v České republice. Realizovat ji mají lidé ze Syneru. Jedním ze zamýšlených využití
Náš Liberec včera informoval o tom, že se vznikem nových krajských společností, které mají sloužit k provozu největší fotovoltaické elektrárny za několik miliard, nesouhlasil
Včera uplynulo deset let od obvinění hejtmana Martina Půty z korupce a zneužívání pravomocí. Hejtman vyjádřil svou nespokojenost nad délkou trvání celé záležitosti. V
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.