Představitelé města Liberce neumí vymyslet nic lepšího, než své výdaje pokrývat příjmy z prodeje majetku. Současné vedení v čele s ČSSD se nechová jako dobrý hospodář, mrhat majetkem se naučili v době svého společného vládnutí od ODS. V dobách nadvlády ODS se uskutečnil mohutný výprodej nemovitostí z majetku města, které dříve přinášely příjmy z pronájmu. Každý dnes ví, že ceny nemovitostí poklesly a prodávat nyní majetek je nevýhodné, jen naši představitelé chtějí zbytek majetku prodat, i kdyby to mělo být za hubičku.
Změna pro Liberec se snaží najít jiné cesty, jak pomoci napjatému městskému rozpočtu. Zástupci Změny pro Liberec velmi aktivně pracují ve finančním výboru města a na rozdíl od zástupců některých jiných stran, kteří mnohdy na jednání výboru ani nedochází, přichází „změnaři“ s návrhy kde a jak ušetřit.
Příkladem je kauza se smlouvou na úrokové zajištění, kterou bez vědomí zastupitelstva podepsal s Českou spořitelnou bývalý primátor Jiří Kittner. Odborníci Změny pro Liberec vypracovali a předložili právní posudek smlouvy, dosáhli toho, že se vedení města muselo začít kauzou zabývat, a neplatnost smlouvy byla potvrzena i posudkem, který si zadalo samo město. Představitelé města Liberec nyní musí jednat s Českou spořitelnou o uznání neplatnosti úrokového zajištění a mělo by být vyhlášeno výběrové řízení na úrokové zajištění s výhodnějšími podmínkami. Změna pro Liberec tak „ušetřila“ městu ztrátu kolem 350 milionů Kč.
To je ta správná cesta jak hospodařit s veřejným majetkem, a proto dávám v referendu svůj hlas proti prodeji letiště a společností města, které poskytují občanům každodenní nezbytné služby.
Alena Dvořáčková, členka finančního výboru ZM Liberce