Dnes poslal liberecký soud bývalého velitele liberecké policie Miroslava Dvořáka do vězení na čtyři roky. Uznal jej vinným z přijímání úplatků, zneužití pravomoci veřejného činitele, porušování služebních povinností a podvod. Dvořák také nesmí po dobu deseti let vykonávat práci u policie. S Dvořákem čile komunikovali někteří liberečtí politici, jako například městský zastupitel a krajský radní za ČSSD, Martin Sepp, kterému Dvořák zařídil smazání přestupku.
Dvořák se měl dopustit korupčního jednání, když se měl domáhat čtvrtmilionového úplatku. Tento úplatek měl Dvořák požadovat v souvislosti s projektem na umisťování radarů pro měření rychlosti u škol. Na celou korupční chobotnici u liberecké policie upozornily odposlechy, které zajistila policejní inspekce.
Zneužití pravomoci veřejného činitele se Miroslav Dvořák dopustil, když nařídil vedoucímu dopravní policie, aby se postaral o smazání přestupku náměstka libereckého hejtmana Martin Seppa z ČSSD. Sepp na Silvestra 2008 výrazně překročil rychlost a policisté podle obžaloby na Dvořákův skartovali záznam, že jel v obci rychlostí 109 kilometrů za hodinu. Seppova komunikace s Dvořákem přes mobilní telefon již vešla do dějin. Soud Dvořákovi neuvěřil, že se Seppem mluvil o fotkách ze soukromé akce.
Paradoxně Sepp, kterému Dvořák zajistil smazání dopravního přestupku je krajským náměstkem přes dopravu. Informací kolem Seppova přestupku se měl, díky důvěrnému vztahu s Dvořákem, domáhat i krajský šéf ČSSD, europoslanec a muž s největším vlivem v této straně, Robert Dušek. Ten tyto informace potřeboval z politických důvodů, Dvořák mu vyhověl a i to mu přitížilo, neboť tak porušil zákon.
U soudu rovněž zaznělo, že se Dvořák, který byl známý i svými styky na významné liberecké podnikatele, choval ke svým podřízeným jako středověký feudál. Tak jej označil přímo státní zástupce a soud mu dal za pravdu. Dvořák podle soudu využíval služební vozy pro soukromé potřeby – přepravu stavebního materiálu a piva. Pracovníky údržby z ekonomického odboru policie využil při stavebních pracích na svém domě a v rekreačním středisku policie ve Starých Splavech.
Soud Dvořákovi zakázal na deset let práci u policie. Původně mu hrozilo mu až osm let vězení, ale sám státní zástupce požadoval čtyři roky. Obžalování byli i další tři policisté. Dva z nich uznal soud vinnými, ale odešli jen s podmínkou, jeden byl zproštěn obžaloby.