Primátor Kittner představí městské projekty v rámci Integrovaného plánu rozvoje města – "Atraktivní a kvalitní život v Liberci".

Jelikož zástupci občanů nebyli spokojeni zejména s personálním zajištěním veřejného projednávání, které proběhlo v pondělí 29.3. 2010 na liberecké radnici, rozhodlo se vedení města uspořádat pro občany projednávání nové. Záštitu nad ním převzal liberecký primátor, Jiří Kittner. V rámci chystaného večera má být liberecké veřejnosti představen seznam projektů, na které v rámci Integrovaného plánu rozvoje města – „Atraktivní a kvalitní život v Liberci“ (IPRM) chce město Liberec žádat dotace z Evropské unie.

Veřejné projednávání z 29.3. 2010 vyvolalo u přítomných občanů pocit zklamání. Sami to také opakovaně vyjádřili během diskuse. Přítomní administrátoři projektu manažer IPRM, Michal Vereščák, specialista pro koordinaci koncepčních záležitostí, Tomáš Hampl a zástuce zpracovatelské firmy Eumonia, Miroslav Mach, ani nemohli, z titulu své funkce odpovídat na otázky, které Liberečany zajímaly. Proto přislíbili uspořádat nové setkání, tentokrát s politickými zástupci a se zástupci hodnotitelů.

Posledně totiž mezi těmi, kterým měly být směřovány otázky nebyl z politiků a hodnotitelů přítomen nikdo. Přítomni ovšem, mezi občany byli (a někteří diskutovali), zastupitelé Zuzana Kocumová (USZ), Kateřina Absolonová (nezávislá za SZ, zároveň členka Řídícího výboru k IPRM), Květa Morávková (SZ, zároveň členka Pracovní skupiny k IPRM), Jiří Šolc (ex – SOS, nyní DS – Demokratická společnost) a Jan Korytář (SZ). Údajně se během projednávání v sále na pár minut obejvil i Petr Olyšar (ODS) – to ale autor těchto řádků, ač byl celou dobu v místě přítomen, nemůže potvrdit..Nicméně na pódium pozváni od organizátorů diskuse nebyli.

Protože IPRM představuje zásadní téma, jak co do rozvoje městského prostoru, tak do rozvoje demokracie a odpovědnosti v rozhodování se svěřenými prostředky, je jistě žádoucí, aby se nadcházející debaty s primátorem (i všech případných dalších) zúčastnilo co nejvíce lidí.

Projekty podané městem ( i některými obskurními a narychlo založenými „obecně prospěšnými společnostmi“) zatím od občanů sklidily velikou kritiku. Političtí zástupci- hodnotitelé z řad vládnoucí koalice ale nejeví zájem těmto hlasům naslouchat a zřejmě budou chtít protlačit kritizované projekty. Přijďte teď i Vy říci, na co chcete dát v Liberci SVOJE peníze!!!

Prezentace městských projektů proběhne ve čtvrtek, 15. dubna 2010 od 17:30 hod. v zasedací místnosti č. 11 budovy liberecké radnice.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Převolební zákony v Libereckém kraji jsou skutečně železné. Na posledním předvolebním jednání zastupitelstva schválili politici Libereckého kraje nákup horského hotelu na Ještědu. Podobný slib
Náš Liberec v týdnu informoval o podmínkách, za jakých si město pronajímá od SYNER Group prostory pro úředníky v jejím sídle S Tower. Ačkoliv
Příležitost, jak shánět evropské peníze a opravovat a stavět z nich městské byty pro Liberečany, za posledních let trošku usnula. O nápravu se nyní
Liberecký kraj znovu deklaruje svou snahu o záchranu horského hotelu a vysílače na Ještědu. Nicméně se tak děje zpravidla před volbami a výsledek
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.