Město obelhalo nájemníky, na jejich dům má možná zálusk někdo jiný

Další případ toho, jak se město Liberec chová ke svým „obyčejným“ obyvatelům ve prospěch těch „méně obyčejných“, přineslo toto léto. Nájemníkům domu na libereckém Františkově teď hrozí, že si své domy nebudou moci koupit. Ukazuje to na obvyklý scénář – někdo vlivný má podnikatelský plán a nestranný magistrát mu vyjde vstříc. Biti budou lidé, kteří v domě bydlí.

Lidé, kteří městký nájemní dům na Františkově po generace obývají, se o podmínkách prodeje dozvěděli na konci června. Aby se mohli o svůj dům ucházet, musejí dát dohromady tři miliony korun jako jistinu, a to nejpozději do 27. srpna.
Jak všichni svolně tvrdí je to v naprostém rozporu se sliby, kterých se jim od města dostalo.

Tehdy jim bylo slíbeno, že se byty budou prodávat jednotlivě, po bytech, nyní město změnilo názor. Ústy vedoucího odboru majetku města, ing. Mazáče, který je mimochodem majitelem realitní kanceláře (informovali jsme Vás zde), bylo nájemníkům sděleno, že městu jde o co nejvyšší zisk a proto se dům bude prodávat jako celek.

To ale zdejším nájemníkům samozřejmě zkomplikovalo situaci a jelikož se nedá předpokládat, že by na františkovském sídlišti bydlel nějaký spekulant s realitami a s dobrými kontakty na radnici, nyní nájemníkům hrozí, že budou mít nového majitele. Navíc se blíží doba, kdy bude trh s byty zcela deregulován, proto se nájemné zřejmě, přes všechny řeči politiků a „nezávislých ekonomů“ z bankovních domů, prudce zvýší.

Situace je o to horší, že zdejší lidé, chlácholeni lživými sliby z radnice, neinvestovali nemalé částky do svých bytů.

Bohužel to působí dojmem, že je to předem připravené pro nějakého kupce, který je už dopředu znám,“ vyslovuje podezření další z nájemnic Radmila Bártová. „Celou dobu nám slibovali, že si to budeme moci koupit po bytech. Dost jsme do toho investovali, všechno jsme si dělali sami s tím, že to koupíme, koupelny, kuchyňské linky,“ uzavírá nájemnice Alena Ottová – Čepelková.

O osudu několika desítek rodin se tedy rozhodne na konci srpna. Pokud se jim nepodaří koupit dům jako celek, bude jistě zajímavý údaj jméno nového majitele. Nikoho by asi nepřekvapilo jméno některého ze zdejších vlivných podnikatelů, kterým radnice tak často a ochotně vychází vstříc.

Na reportáž české televize o tomto případu se můžete podívat zde.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů

Musel z magistrátu odejít. Jeho jméno figuruje ve velké korupční kauze, byť nebyl obžalován. Odsouzeni byli jeho přátelé a další odsouzení, kteří jej v odposleších za klíčového hráče při manipulaci s dotacemi. Přesto stále pracuje pro liberecký magistrát a inkasuje od něj miliony korun. Michal Vereščák působil jako bývalý vedoucí odboru na radnici v Liberci, předtím […]

Ve čtvrtek 26.9.2025 Statutární město Liberec definitivně a na trvalo rezignovalo na jakýkoliv signifikantní vliv na další směřování Krajské nemocnice Liberec. Zastupitelstvo totiž za pomoci jednorázové účelové koalice, ve složení SLK, SPD, ODS a dva nezařazení zastupitelé, těsnou většinou dvaceti hlasů prohlasovalo změnu stanov Krajské nemocnice Liberec. Tímto krokem byla odevzdána prakticky veškerá kontrola nad […]

Hnutí STAN, jehož sesterskou stranou jsou Starostové pro Liberecký kraj, na svém nedávném sjezdu představilo etický kodex, jehož součástí je požadavek, který vybízí politiky a političky z jeho kandidátek, aby nekumulovali funkce. S tím ovšem v Liberci zřejmě neuspějí. Předvolební sněm STAN, za které do poslanecké sněmovny kandidují i Starostové pro Liberecký kraj (SLK) v čele s […]

Zatímco pomyslnou královnou loňské Ptačí hodinky se stala sýkora koňadra, lidé pozorovali i výrazně vzácnější opeřence. V Libereckém kraji v minulém ročníku hlásili i druhy, které by měly zimu trávit daleko na jihu. Objevilo se naopak i více než 100 pěnkav jikavců, které přečkaly chladné měsíce na Liberecku a v okolí. Ptačí hodinku, která mapuje výskyt jednotlivých ptáků a pomáhá tak jejich ochraně, pořádá Česká společnost ornitologická. Letošní sčítání se koná od 10. do 12. ledna.
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.