LIBEREČANÉ SOBĚ II aneb opravdu nemáme chuť se setkat?

Milé čtenářky a milí čtenáři webových stránek Náš Liberec,
obracíme na Vás z pozice dvou obyčejných čtenářek tohoto webového portálu s nápadem osobního setkání nás, čtenářů…!

Měli byste zájem o zcela neformální setkání všech, kteří se o dění v našem městě zajímají? Místo a datum by bylo upřesněno dle počtu a potřeb účastníků. Iniciátorem tohoto setkání není redakce Našeho Liberce, ale zase jen Vaši kolegové čtenáři… 🙂

Hlavním smyslem této snahy je vzájemná výměna názorů, informací, podnětů či zkušeností. Plánování dalších činností může být nadstavbovým výsledkem setkání. Určitě nezáleží na tom, kdo jste, čím se živíte, jaké máte školy, či kde bydlíte! Jde jen o Vaši chuť se sejít a Váš zájem o Liberec.

Zcela zásadně upozorňujeme, že nemáme zájem o schůzi negativisticky vyladěných nespokojenců 😉

Prosíme všechny z Vás, kteří by měli zájem o toto posezení, nechť se se svými vzkazy či podněty obrátí na e-mailovou adresu: ObcaneLiberce@centrum.cz

Na závěr několik vět z e-mailů od některých čtenářů:

„…přemýšlím, v co racionálního by mohlo vyústit avizované setkání všech anonymních nespokojenců s děním v Liberci. A napadají mě pouze 2 věci: občanské sdružení s poměrně slabým akčním potenciálem a nová politická strana (nového typu), kteráž to vyžaduje značné množství skutečných osobností (jež mají kromě dostatku času i dostatečné finanční zajištění).“

„…na závěr musím za sebe přiznat, že jen „zvládnu“ podepsat nějakou tu petici za „dobrou věc“ nebo proti „špatné věci“, popřípadě petici rozšířit k dalším podobně smýšlejícím lidem, …..i když samozřejmě vím, co si politici z petic dělají.“

„…za tu dobu jsem měl možnost sledovat změny v mém rodném městě z povzdálí. Nebyl to hezký pohled vidět, jak se město mění. Dnes už mně nevítá při nočním příjezdu do Liberce Ještěd, ale zářící krychle nákupního centra Globus.“

„…Přístup mám blokovaný to je pravda.“ (Pozn.: Zajímavé! Někteří obyvatelé Liberce mají blokovaný přístup k tomuto webu www.nasliberec.cz – nezbývá než doufat, že se jedná jen o technickou závadu…). „Ale jak jsem psal, přes týden bydlím a pracuji v Praze. Tam jde všechno jak má (internet). Nejhorším zlem… je neinformovanost veřejnosti spolu se sobeckostí a nezájem o věci veřejné. Sobeckostí a nezájmem tak pečlivě pěstovaným jak bolševiky, tak dnešními politiky. Je až úděsné, jak kauzy politiků a podnikatelů mizí v propadlišti dějin. Bez následků. Vlastně ano, nějaké následky jsou, ale ty už erár zaplatí.“

S pozdravem občanky Liberce Tereza a Karla.

P.S.:
Budeme rády, když upozorníte i své přátele a známé, které by to mohlo zajímat.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů

Ve čtvrtek 26.9.2025 Statutární město Liberec definitivně a na trvalo rezignovalo na jakýkoliv signifikantní vliv na další směřování Krajské nemocnice Liberec. Zastupitelstvo totiž za pomoci jednorázové účelové koalice, ve složení SLK, SPD, ODS a dva nezařazení zastupitelé, těsnou většinou dvaceti hlasů prohlasovalo změnu stanov Krajské nemocnice Liberec. Tímto krokem byla odevzdána prakticky veškerá kontrola nad […]

Hnutí STAN, jehož sesterskou stranou jsou Starostové pro Liberecký kraj, na svém nedávném sjezdu představilo etický kodex, jehož součástí je požadavek, který vybízí politiky a političky z jeho kandidátek, aby nekumulovali funkce. S tím ovšem v Liberci zřejmě neuspějí. Předvolební sněm STAN, za které do poslanecké sněmovny kandidují i Starostové pro Liberecký kraj (SLK) v čele s […]

Zatímco pomyslnou královnou loňské Ptačí hodinky se stala sýkora koňadra, lidé pozorovali i výrazně vzácnější opeřence. V Libereckém kraji v minulém ročníku hlásili i druhy, které by měly zimu trávit daleko na jihu. Objevilo se naopak i více než 100 pěnkav jikavců, které přečkaly chladné měsíce na Liberecku a v okolí. Ptačí hodinku, která mapuje výskyt jednotlivých ptáků a pomáhá tak jejich ochraně, pořádá Česká společnost ornitologická. Letošní sčítání se koná od 10. do 12. ledna.
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.