Křeček-ODS-Liberec

Již dlouhé měsíce upozorňuje ODS na problematické hospodaření s rozpočtem Liberce. Vedení města není schopno tvořit účinná rozpočtová opatření a stále se řídí nerealistickým rozpočtem, který počítá například s prodejem letiště.

Město tak nedostatečně reaguje na zhruba 14 % propad daňových příjmů Liberce oproti předkrizovým letům a místo hledání řešení strká hlavu do písku.

V minulém týdnu se k problematickému hospodaření města vyjádřila i Změna pro Liberec. Ve svém vyjádření opakovala fakta, na která ODS upozorňuje již dlouho. Připomněli jsme si tak, že město má nerealisticky nastavenou příjmovou část rozpočtu, posouvá splatnost faktur, neřeší problémy při splácení revolvingového úvěru atd. Po tomto výčtu jsem byl zvědavý, jaké recepty na řešení těchto problémů Změna nabídne. Bohužel jsem se však žádné nedozvěděl. Po obecném lamentování a zkresleném popisu minulosti byl pouze vylíčen katastrofický scénář o nucené správě a bankrotu města.

Každý, kdo se alespoň trochu vyzná v rozpočtech, ví, že současnou situaci nesmíme podceňovat. Na druhou stranu slova o bankrotu jsou naprosto přehnaná a dávají podobný smysl jako kanón při lovu vrabců. Podobné výroky město poškozují ještě více, než když jeho vedení strká hlavu do písku. Budeme-li totiž mluvit o hrozbě bankrotu města, zvyšujeme tím nedůvěru partnerů města, což komplikuje vyjednávání o možnostech financování. V konečném důsledku tak podobné výroky mohou negativně působit na výši úrokových sazeb a město mohou stát spousty peněz.

Chtěl bych proto zástupce Změny požádat, aby nezhoršovali současnou situaci města a nevytvářeli umělé problémy. Zkuste se raději, jako ODS, zamyslet nad konkrétními návrhy, které by městu mohly pomoci. Jsem přesvědčen, že není čas na strašení, místo toho se pokoušejme předkládat řešení.

Štěpán Křeček, místopředseda ODS Liberec

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;