Michael Hron

Vážený pane Hrone,
obvinění primátorky není věcí všech Liberečanů, jak se nám pokoušíte namluvit. Ve svém příspěvku se stavíte do role řadového občana města, ale zapomněl jste sdělit, že jste zároveň jeden z konstruktérů politického hnutí Liberec občanům a aktérem vyjednávání o svržení Jana Korytáře a inaugurace Rosenbergové na post primátorky. Takže je to vaše věc a věc vašich spolustraníků, vašich koaličních i opozičních spojenců, ale rozhodně ne věc moje, mých příbuzných, přátel, kolegyň a kolegů, sousedů.

Paní Rosenbergová není moje primátorka, stejně tak není uznávaná primátorka mnoha a mnoha dalších lidí, které znám a kteří proti ní demonstrovali za primátora Korytáře. Uvádíte, že je naše ostuda, jakou personu jsme si postavili do svého čela. No to už je dost drzé, protože tu personu jste si tam postavili zase jen a pouze vy. Paní Rosenbergová nevyhrála volby, takže voliči ji do čela nepostavili. Je tedy vaše ostuda, že jste ji tam zákulisními machinacemi a za patřičné placené funkce v představenstvech a dozorčích radách pro „opoziční“ ODS nainstalovali. A ostudy má Liberec v republice dost a už dávno, o to strach mít nemusíte.

Dále uvádíte, že jste nahlédnutím do sbírky listin v obchodním rejstříku zjistil, jaké nevinné úkony vlastně paní Rosenbergová na valné hromadě učinila a z toho dovozujete, že se obvinění primátorky ukáže jako neoprávněné, že vlastně za to může někdo jiný, nejspíš nějaká paní účetní, která zadává příkazy k úhradě.

To je od vás fikané, a na útlocitné prosté duše by to mohlo zapůsobit. Tak já k tomu pouze dodám vysvětlení: Paní Rosenbergová je statutárním orgánem města Liberce a město Liberec je minoritním akcionářem (majitelem) nemocnice. Jako zástupkyně spolumajitele společnosti měla ihned (jakmile vešlo ve známost, že jsou z firmy neoprávněně odčerpávány finanční prostředky) požádat o svolání mimořádné valné hromady a řešit to způsoby podle obchodního zákoníku.

Od listopadu 2011, tj. za sedm měsíců, nic neudělala a mlčky tolerovala nezákonné jednání svých spolustraníků z ČSSD. A pokud neví, jak má hájit majetek města, přestože má na radnici k dispozici právní oddělení, tak to je jenom další z mnoha důvodů k tomu, aby z postu odešla.

Alena Dvořáčková, Občanské sdružení Staré Město Liberec

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;