Dnes proběhne říjnová schůze libereckého zastupitelstva. Na pořadu bude několik třaskavých bodů. Opozice zřejmě bude grilovat koalici Starostů, ANO a ODS za její přístup v otázce autobusového terminálu, když se podvolila kraji, který nezvládl dotaci a Liberec tak přišel o parkovací dům a dotaci za 150 milionů korun.

Řešit se také bude otázka skokanských můstků na Ještědu, které potřebují nutnou investici. Město má přispět 7,5 miliony korun. Lyžařský areál ale má pronajatý firma TMR slovenského miliardáře Rattaje, který má v zastupitelstvu svou zaměstnankyni - zastupitelku Renátu Balášovou za ANO. Bude TMR podílet na investicích nebo bude na areálu dále jen vydělávat?

Starostové pro Liberecký kraj se jako nejsilnější strana koalice i zastupitelstva nechystají podpořit spoluúčast města na získání dotace na stadion TJ Doubí ve Vesci. To rozhodně nepotěší obyvatele místní, v posledních letech tolik zkoušené čtvrti.

Náměstek Ivan Langr minule prohlasoval milion korun na diskutabilní strategii kultury ve městě. Milion na strategii se našel, ale 300 tisíc pro kino Varšava, které zachrańují místní nadšenci a které slouží politikům vždy před volbami k zviditelnění, již ne.

Toto a mnoho dalšího bude projednávat liberecké zastupitelstvo, kde té můžete spolu s námi sledovat zde:

 https://www.youtube.com/watch?v=I6ixGZShaII&feature=youtu.be 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;