Březnové zastupitelstvo nevypadá nijak nabitě, ale i tak lze dnes očekávat, že se zastupitelé střetnou u některých bodů. Půjde zejména o osud oblíbeného veseckého Tajchu, za který dlouhodobě bojuje Změna pro Liberec. Současné vedení pod Starosty se jej naopak chce vzdát ve prospěch Povodí Labe.

 

Bod č. 14 – vzdání se pozemků u Veseckého rybníka

Současná koalice Starostů pro Liberecký kraj, ANO a ODS chce bezplatně převést pozemky hráze, vodní nádrže, přítoků a odtoků z hráze u veseckého rybníka Teichmühle na Povodí Labe. Město si od toho slibuje, že s pozemky nebude mít starosta  náklady.

Proti tomu silně protestuje Změna pro Liberec. Ta se již v době, kdy byla u moci, naopak neúspěšně pokoušela vykoupit zbývající pozemky (za cca 2 miliony) od povodí Labe, ale vždy narazila na tehdy již fungující reálnou koalici z exANO bývalého primátora Batthyányho, Starostů a ODS. Změna chce v prostoru Tajchu naopak vybudovat kvalitní zázemí pro občany, který jej hojně navštěvují a současně jej chránit i z hlediska ekologického. Více zde

 

Bod č. 20 – regenerace památkové zóny v Liberci

Vedení města pokračuje v tradici založené předchozí koalicí pod Změnou pro Liberec v čerpání dotací na obnovu památkových zón a městských rezervací. S tím se začalo až v roce 2014, předchozí vedení pod ODS, ČSSD a Starosty tyto možnosti nevyužívaly.

I letos Liberec získá dotaci ve výši cca 1,4 milionů korun. Opraví se tak další část historických oken u radnice či opraví část střechy u kostela sv. Kříže. Více zde

 

Bod č. 26 – aktualizace vyhlášky o hazardu

Koalice předkládá návrh, ve kterém zamítá dalších 6 nových míst, kde by mohla vzniknout kasína. Boj s hazardem je dlouhodobě v Liberci jedno velké, pokrytecké divadlo.

V roce 2016 se Změně pro Liberec podařilo prosadit nulovou toleranci hazardu a jeho vyhnání z Liberce. Následoval ale mohutný lobbing za hazard ze strany tehdejšího primátora Tibora Batthyányho z exANO i dvou současných radních – Jiřího Šolce ze Starostů a Petra Žídka z ODS. To se jim na po několikáté povedlo a v Liberci byly herny opět povoleny.

Následovala jednání, na jejichž konci byla dohoda v roce 2018 o sedmi místech, kde bude možné provozovat kasina. Nicméně nová vyhláška byla ze strany Starostů, ODS a exANO protahována až do té doby, než si největší provozovatelé heren dokázali zařídit prodloužení licencí a smluv do roku 2021. Díky tomu v Liberci stále funguje a bude fungovat místo sedmi zhruba 20 heren. Více zde

Sledovat zastupitelstvo on-line můžete dnes od 15 hodin ZDE

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;