Dnes bude na liberecké radnici zasedat mimořádné zastupitelstvo věnované situaci v dopravním podniku, kde minulý měsíc zasahovala protikorupční policie, která obvinila zdejšího ředitele Luboše Wejnara i předsedu představenstva Pavla Šulce (zvolen za ANO). Očekává se odvolání celého představenstva.

Razantním zásahem detektivů Národní centrály proti organizovanému zločinu vyeskalovala situace v dopravním podniku, který je dlouhé roky svázán podezřelými smlouvami a vztahy se společností BusLine, jejíž klíčová postava Jiří Vařil skončil, stejně jako Wejnar a Šulc, po zásahu policie na pár dní za mřížemi. Mezi hlavní a de facto jediné kritiky vztahu dopravního podniku a BusLine patří dlouhé roky Změna pro Liberec v čele s Josefem Šedlbauerem.

Právě na dubnovém zastupitelstvu se proto rozhořel spor, když zástupci Změny kritizovali návrh primátora Tibora Batthyányho (zvolen za ANO), aby v usnesení byli za vzniklou situaci kritizováni všichni členové představenstva, včetně zástupců Změny a Josefa Šedlbauera, kteří měli tak býti dáni na roveň Pavlu Šulcovi. V ostré diskusi, kdy za primátorem stáli Starostové pro Liberecký kraj a přeběhlík ze Změny Ivan Langr, se nakonec přítomní shodli na svolání mimořádného zastupitelstva na dnešní den.

Podle našich informací se ale Změně pro Liberec nepodařilo sehnat dostatečný počet hlasů mezi ostatními stranami, kde by dosáhli odvolání a pojmenování viny u Pavla Šulce a dalších zástupců z ANO. Proto se dá očekávat, že bude odvoláno celé představenstvo, které bude nahrazeno odborníky a zástupci politiků obsadí pouze místa v dozorčích radách.

Sledujte online přenos ze zastupitelstva od 15ti hodin a diskutujte s námi například na tomto odkazu:

https://www.youtube.com/watch?v=PbxjOmSD_pI

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;