Liberecká radnice

Na lednovém zastupitelstvu se budou především volit členové komisí Rady města Liberce a zároveň bude určeno jejich nové ohodnocení, delegáti do společností, v nichž má město svůj podíl, ale dojde i na diskutovanou změnu územního plánu, respektive její část, kvůli které se před nedávnem Liberec dostal do reportáže České televize.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberecká radnice

Únorové zastupitelstvo se bude konat, kvůli jarním prázdninám, o týden dříve, než je obvyklé. Na programu zastupitelstva budou privatizace některých nemovitostí, schválení dotací fondů města, schválení smlouvy na tématický Integrovaný plán rozvoje města (IPRM).

Vedení města rovněž hodlá zrušit jeden nákladný projekt „partnerství soukromého a veřejného sektoru“.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberecká radnice

Březnové zastupitelstvo města Liberce přináší několik zajímavých bodů. Město hodlá společně se ZOO zřídit nové kulturně společenské centrum Lidové sady. Pozemky u bytových domů nedostanou do rukou spekulanti. Soukromé školy ( i ty s podivnými vlastníky) dosáhly svého a město jim bude přispívat, projednávat se bude i žaloba bývalého vedení města na náš server a bude projednáno jedno odstoupení od smlouvy, které by původně pro město vůbec nemuselo dopadnout dobře…

Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberecká radnice

Předprázdninové zastupitelstvo je doslova nabité podstatnými body k projednání. Na programu je spor se společností, která se domáhá vrácení cca 22 milionů korun od města, ale také návrh rozpočtového opatření, které chce dotovat stravné v soukromých školách patřící anonymní firmě Iberus.

Stejná firma pak zřejmě bude s městem realizovat projekt revitalizace parku za 33 milionů, firma provozující v Lidových sadech kulturu má dostat tučné odstupné.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberecká radnice

Na prvním zářijovém zastupitelstvu se bude projednávat hned několik zajímavých bodů. Nejdůležitější bude diskuse o navýšení daně z nemovitosti, která ukazuje nejednostnost menšinové koalice, která vládne s podporou ODS.

Zajímavé budou i další body, jako například tradičně anonymně předkládané změny územního plánu nebo novelizace smlouvy jedné prominetní obecně prospěšné společnosti.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberecká radnice

Víte, co se bude projednávat na druhém zářijovém zastupitelstvu, ve čtvrtek 29.září? Na pořad přijdou prodeje pozemků i unikátní neoklasicistní art deco vily, diskutovat se bude zásadní krok pro městský rozpočet – daň z nemovitosti, politici obvinění z tunelování a korupce budou žádat hodně desítek milionů z veřejných zdrojů pro své anonymní podnikání a mohlo by se rozhodnout, jak bude vypadat Nerudovo náměstí, kde archeologové našli cenné svědectví z dob barokních válek.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberecká radnice

Za týden proběhne říjnové liberecké zastupitelstvo. Jaké bude mít body k jednání? Hodně se bude diskutovat nad rozpočtovými opatřeními, kde se dá očekávat výrazný názorový střet. Město bude, podle některých členů privatizační komise, za velmi nízkou cenu prodávat budovu ZŠ na Františkově a opět nikoho nezajímá, komu vlastně. A máte rádi Zborovskou rokli v Lidových sadech? Tak se s ní jděte rozloučit, bude tam stát čtyřpatrový dům s luxusními byty a že nevíte, kdo bude stavět? Hádáte správně…

Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberecká radnice

Ve čtvrtek 24. listopadu proběhne předposlední letošní zasedání Zastupitelstva města Liberec. Řešit se bude například to, zda si za evropské miliony rekonstruuje kdysi veřejný park jedna stará známá neznámá anonymní firma. Projednávat se bude ale také:

> prezentace budoucího urbanistického rozvoje města
> úpravy zásad privatizace nemovitostí
> koupě Lesního koupaliště

Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberecké zastupitelstvo

V adventní čas klidu a rozjímání proběhlo poslední letošní zastupitelstvo, kde toho bylo k rozjímání i přemýšlení spousta, jenom ten klid nějak chyběl. Nejdůležitějším bodem k hlasování bylo, jako každý rok v před Vánoci, schválení rozpočtu na rok nadcházející.

Ale nebylo to jednání, které protáhlo letošní prosincové zasedání zastupitelstva až téměř do půlnoci.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberecká radnice

Vánoční čas s sebou přinesl i poslední zasedání zastupitelstva v tomto roce. Projednávat se bude klíčový bod pro celý další rok - městský ropočet na rok 2012. Ruku v ruce s ním se zastupitelé budou přít o rozpočtový výhled na roky 2013 až 2016. U obou bodů lze očekávat ostrou diskusi.

Na program přijde i návrh na odlužení společnosti Sportoví areál Liberec, stejně jako hlasování o dotaci ve výši desítek milionů pro firmu Iberus.

Přidat komentář (0 Komentářů)


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;