liberec-zastupitelstvo

Letošní listopadové zastupitelstvo bylo přeci jen o něco jiné, než bývají ta ostatní. Jednak se projednávaly závažné věci, které městskou ekonomiku ovlivní na dlouhé roky dopředu, ale také se ukázala pravá tvář některých zastupitelů.  Ta skutečná a nikoliv ta z médií nebo z předvolebních billboardů. A nebyl to pohled zrovna nejhezčí.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberecké zastupitelstvo

Listopadové zastupitelstvo se ponese na vlně vyrovnávání se města se soukromými společnostmi. A to nejen (ač zřejmě v nejkontroverznějším bodě jednání) na základě podivného dědictví, které současným zastupitelům zanechaly městské vlády, kde dominovala ODS. Jedna firma bude chtít privatizovat část ulice před Zlatým lvem, druhá dohodnout se na podezřelém úrokovém zajištění, další, tentokrát anonymní firma (ovšem starých známých jednatelů) bude chtít dotace pro svou soukromou školu a jiná zase alespoň ze ziskem vycouvat z nepovedeného podnikatelského plánu na zástavbu dětského hřiště obřím bytovým domem.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberec-zasedání zastupitelstva

Včerejší zastupitelstvo nebylo obzvlášť dlouhé, ale místy obzvláště zajímavé. Hádka kolem hospicu, kolem úrokového zajištění dluhopisu, kdy bývalý primátor Jiří Kittner na město pravděpodobně protiprávně málem uvalil další finanční pohromu, předstírané nářky hazardních baronů, kterým hrozí ohrožení jejich zisků a prapodivná pravidla, která pro schvalování nového územního plán připravuje náměstek Jiří Rutkovský.

Přidat komentář (0 Komentářů)
zastupitelstvo Liberec

Město musí šetřit. A šetřit bude a bude se i snažit získávat prostředky. Což by bylo v pořádku, kdyby se šetřilo na pro město nevýhodných smlouvách uzavřených v minulosti k radosti místní podnikatelské lobby a ne na neziskovkách, které za pár korun dělají potřebnou práci. Prodávat se má i veřejná komunikace před Zlatým lvem nebo (opět) měnit plochy neprivatizovatelné zeleně na lépe prodejné parcely. Vedle toho chce vedení města řešit pravděpodobně neplatnou smlouvu na úrokové zajištění podepsanou Jiřím Kittnerem.

Přidat komentář (0 Komentářů)
arogance-Rutkovský-Liberec-zastupitelstvo

„Moc korumpuje a moc absolutní  korumpuje absolutně“,  řekl kdysi v 19. století jeden anglický historik a jak se jinak ve svém díle v lecčem mýlil, tento jeho citát se stal právem slavným. Včerejší zasedání libereckého zastupitelstva naservírovalo účastníkům i pozorovatelům pořádnou dávku arogance moci a o to smutnější je fakt, že se takto ponejvíce projevil druhdy občanský aktivista, nyní profesionální politik, náměstek Jiří Rutkovský.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Zastupitelstvo města Liberec

Přes čtyřicet bodů ke schválení čeká ve čtvrtek na liberecké zastupitele, kteří se sejdou k druhému zářijovému zastupitelstvu. Jednat se bude zejména o pozemky. A to jak v rámci územního plánu, tak o případný prodej některých ploch. Vypadá to, že u některých bodů může nastat mezi vedením radnice a opozicí poměrně silný názorový střet. O historicky prvním referendu, jak se dalo očekávat, ani slovo.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberec-referendum

Takové bylo včerejší zářijové zastupitelstvo. Rekordně krátké, ale o to více o sobě samém a o úrovni libereckého veřejného života a politiky vypovídající. Že jsou vztahy na městském zastupitelstvu napjaté, to není žádné překvapení.  Nicméně skutečnost že názor a vůle skoro desetiny obyvatel města, kteří se vyslovili v petici pro referendum o prodeji klíčového městského majetku, stojí pro většinu zastupitelů daleko za vlastními zájmy, je až alarmující.

Přidat komentář (0 Komentářů)
zastupitelstvo města Liberce

První poprázdninové zastupitelstvo by nemuselo být nijak dlouhé, ač několik kontroverzních bodů se i na něm najde. Jedná se především o materiály, které již jednou zastupitelům předloženy byly, ale nepovedlo se je schválit. Dochází rovněž k významným personálním změnám, nejen v komisích a výborech, ale i na postu náměstka, jelikož oficiálně odstupuje i Lukáš Martin z ČSSD.  Vedení města se rovněž rozhodlo posvětit kontroverzní projekt Centra Vlasty Buriana, které tak hodlá získat milionové dotace z EU.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Zastupitelstvo Liberce

Podle očekávání trvalo poslední červnové zastupitelstvo dlouho. Zastupitelé si museli dokonce odhlasovat prodloužení jednání po 22. hodině. Důvod k tomu byl. Liberečtí zastupitelé zase jednou předvedli, jak jsou jim volní občané Liberce, pokud ne i zákony celé země. Svévolně změnili text otázek k referendu, které si svými podpisy vynutily tisíce Liberečanů. Nůž do zad vrazila vládnoucí velká opozičně smluvní koalice mladým aktivistům, kteří se snaží zachránit kino Varšava i obyvatelům bytového domu v Jungmannově ulici.

Přidat komentář (0 Komentářů)
zastupitelstvo města Liberce

Poslední předprázdninové zastupitelstvo skýtá několik důležitých bodů, u kterých se dá čekat i ostrá výměna názorů. Vedení města se chystá prodat vnitroblok v Metelkově ulici, což se nepodařilo ani městské vládě Jiřího Kittnera. Na řadu má přijít další kontokorent, který má pomoci přežít nemocné městské ekonomice a jednat se bude i o referendu o prodeji klíčového městského majetku, u kterého zástupci občanských aktivistů a Změny pro Liberec nasbírali potřebný počet podpisů pro jeho konání.

Přidat komentář (0 Komentářů)


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;