Liberec_radnice

Zasedání slovutného zastupitelstva města Liberce nebylo nijak dlouhé, skončilo kolem půl sedmé večer, ale to neznamená, že ani tentokrát nedošlo ke střetům mezi opozicí a vládnoucí koalicí.

Řešily se závažné věci, jako co s budoucností liberecké nemocnice, jak postupuje koalice při přípravě čerpání evropských stamilionů, ale nakonec byla i zábava.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberec-zastupitelstvo

Květnové zastupitelstvo bude, zdá se, o evergreenech liberecké politiky posledních několika měsíců. Kdysi tolik vychyvalovaný "krizový management" městské akciovky Sportovní areál Ještěd bude opět žádat o miliony do svého rozpočtu, kdy oficiálním důvodem je letošní mírná zima. Město možná koupí zpět školní budovu na Františkově, kterou nedávno prodalo firmě s problematickým personálním zázemím a vedení radnice bude opět prezentovat svůj boj/neboj s hazardem.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberec-radnice

Na minutu přesně čtyři hodiny trvalo včerejší zasedání věhlasného sboru zastupitelů města Liberce. Spor se sváděl zejména o refinancování městského dluhu, přípravu materiálů, ale i o drobná zvířátka, která opylují stromečky a květinky. Nebyly to ale čtyři hodiny nikterak dramatické, ač na osobních několik přestřelek došlo. To bychom nebyli v Liberci, kdyby ne.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberec-zastupitelstvo

Jaké budou nejzajímavější body, které bude pojednávat dubnové zasedání libereckého zastupitelstva? Určitě mezi nimi bude návrh na vyrovnání mezi městem a společností Eltodo-Citelum, která pro Liberec zajišťovala veřejné osvětlení, návrh na uvolnění podmínek splátky půjčky, kterou městu dluží Sportovní areál Ještěd, odkoupení nemovitosti po krachlém projektu soukromé vysoké školy nebo výhodnost či nevýhodnost smlouvy mezi dopravníkem podnikem a firmou, která se vlastníky ukrývá tu v Karibiku, tu zase na Kypru.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberec-TSML

Je vždycky dojemné, jaké názorové obraty jsou politici schopni předvádět. A když se blíží volby a s nimi panický strach z voličů a možného neúspěchu, jedná se kolikrát doslova o veletoče, za které by se nemusel stydět ani Čínský národní cirkus. A nejinak tomu bylo i v závěru minulého týdne v Liberci, kde zasedalo vážené zastupitelstvo slovutného města Liberce.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberec-městské zastupitelstvo

Hlavní téma letošního březnového zasedání zastupitelstva města Liberce je jasné – záměr prodeje technických služeb. Náměstek Šolc se svým návrhem ale pravděpodobně pohoří, protože se blíží volby a i jindy mlčenliví koaliční partneři v sobě objevili starostlivé správce veřejného majetku. Opozice (Změna, KSČM) navíc tento chystaný krok kritizují dlouhodobě. Vedle prodeje TSML se bude řešit, co se školkou ve Věkově ulici a dopady extrémně teplé zimy, která právě končí.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberec-městské zastupitelstvo

Letošnímu únorovému zasedání zastupitelstva bude (opět) dominovat ekonomika. Zastupitelé se musí rozhodnout, zda nové podmínky přefinancování městského dluhopisu ve výši zhruba dvou miliard korun budou pro Liberec výhodné nebo nikoliv. Koncem loňského roku se kvůli tomu dostali do vážného sporu a padala ostrá slova. Město se taky musí rozhdonout, zda převezmě od Libereckého kraje dopravní hřiště a zda chce do nekokonečna snižovat ceny nemovitostí nabízených k prodeji.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberecké zastupitelstvo

Leitmotivem včerejšího zasedání ctěného zastupitelstva severočeské metropole byla kritika postupu i nekompetence  jejího současného politického vedení. Ale tentokrát nepřicházela jen z řad opozičních, ale do primátorky a jejích náměstků se pustili nejen zastupitelé smluvně-opoziční ODS, ale i zastupitelé vlastní a dokonce i někteří samotní radní. Volby budou v říjnu a je třeba žhavit drát.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Liberec-městské zastupitelstvo

Lednové zastupitelstvo je tu. Na pořad dne jde několik kontroverzních bodů, u kterých se dá očekávat zjitřená diskuse. Vedení města už (navzdory minulosti) nechce z letiště letiště, nemá peníze na zpětný odkup nemovitostí od pofidérní firmy, bude se muset vypořádat s nelichotivou zprávou k předražené ruprechtické školce a opozice mu jistě neodpustí kosmetické změny v boji s hazardem. Ale na druhou stranu to vypadá, že si zastupitelé uvědomili, jaký obrovský sociální průšvih je existence soukromých a dotovaných ubytoven a možná se bude v Radničním sklípku zase točit pivo.

Přidat komentář (0 Komentářů)


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;