kino Varšava-Liberec

Dne 24. 8. 2014 skončil projekcí filmu Diktátor na náměstí Dr. E. Beneše v Liberci filmový festival „Rozmarné léto“, který za podpory SML pořádal spolek Zachraňme kino Varšava. Akce přilákala stovky diváků. "Na dobrovolném vstupném se vybralo přes deset tisíc Kč, které budou použity na opravu vchodových dveří v kině", dokládá Jiří Žid ze spolku ZkV. "Ověřili jsme si, že tento nultý ročník byl občany města přijat pozitivně, a že se stal dobrým základem pro každoroční letní tradici", řekl dramaturg festivalu Vlastislav Trubač, člen spolku ZkV. 

První etapa rekonstrukce objektu kina Varšava započala v pondělí 25. 8. 2014 po ukončení řádného VŘ na její realizaci. "Odbornou komisí byla vybrána firma E11, s.r.o., se sídlem v Bílém Kostele nad Nisou. Rekonstrukce se bude týkat foyer kina Varšava a přilehlých prostor, ve kterých po skončení rekonstrukce otevřeme kinokavárnu", sdělil Ondřej Pleštil, další člen spolku ZkV. Objem zakázky činí 1,1 milionu Kč bez DPH a investorem je majitel objektu – SML.

Spolek Zachraňme kino Varšava registroval oficiální  veřejnou sbírku s názvem „Rekonstrukce kina Varšava“. Smyslem této sbírky je výběr finančních prostředků na druhou a třetí etapu rekonstrukce objektu kina, na které již z rozpočtu města a prostředků spolku nezbývá. Jde především o opravu sálu, jež si žádá řádově větší rozpočet nežli etapa první. "Momentálně máme v sále místo podlahy hlínu a tak ho můžeme používat leda na projížďky na koních, nikoliv na filmové projekce a kulturní akce", popisuje Petr Hubáček ze spolku ZkV. Číslo transparentního účtu, na který mohou přispěvatelé posílat své dary je 2400632436 / 2010. "Jako se svého času lidé skládali na Národní divadlo, Liberečané se skládají na své poslední městské kino – kino Varšava“, uzavírá předsedkyně spolku Zuzana Koňasová.

Více informací: http://www.kinovarsava.cz

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;