Zdá se, že Změna pro Liberec zatroubila k útoku proti Starostům pro Liberecký kraj. Na jejím - státem dotovaném - webu Náš Liberec se to začalo hemžit příspěvky, v nichž představitelé Změny a jejich hlásné trouby reagují na konkrétní návrhy řešení městských problémů všemi možnými útoky, jenom ne vlastním a věcným návrhem. Starostům je tato hra cizí. S takovými kartami nikdy nehráli a hrát nebudou. Ani v nadcházející volební kampani, ani po volbách.

Kandidáty a podporovatele Starostů spojuje silná vůle přesvědčit Liberečany, že se město dá spravovat bez korupce a klientelismu a současně bez nepřátelství, bez škatulkování na lumpy a antilumpy, bez kádrování, bez osočování a bez lhaní. Starostové jednají pozitivně a komunikují věcně. To jsou dvě hlavní zásady, kterými se řídí. A proto budou vždy hledat cesty, jak lidi z různých stran v zájmu lepší správy města spojovat a ne je rozdělovat. Proto se ke každému problému postaví čelem a budou hledat řešení, které přinese prospěch co nejvíce lidem. Házení blátem po politických konkurentech je s těmito principy Starostů neslučitelné.

Starostové věří a dosavadní průběh předvolebního období tomu nasvědčuje, že také ostatní kandidující strany mají zájem na férové volební kampani a budoucí dělné správě města. Záleží jen na Změně, zda se k takto pojaté hře připojí, nebo setrvá ve svém konfrontačním postoji.  Před budoucími zastupiteli bude totiž stát příliš mnoho vážných problémů, než aby si mohli dovolit ztrácet čas osobními půtkami s politickými protihráči.

                                                                                            Michal Hron, lídr kandidátky Starostů pro liberecký kraj

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;