Změna pro Liberec

Změnu pro Liberec do voleb vede kvarteto Korytář, Baxa, Hrbková, Kocumová s cílem vyhrát se ziskem přes 30% hlasů, aby se Změna mohla stát základem stabilní koalice na celé volební období.

Na kandidátce jsou všichni dosavadní zastupitelé a řada dalších osobností, které spojuje dosavadní práce pro veřejný zájem, popř. úspěšná profesní kariéra. Na kandidátce jsou rovnoměrně zastoupeni ženy i muži.

Významné místo na kandidátce mají místní podnikatelé, např. majitelka známého libereckého pekařství a cukrářství Jana Jahodová, a také zástupci neziskového sektoru, např. Ladislav Kořínek, ředitel spolku DRAK, který se věnuje zaměstnávání a podpoře zdravotně postižených občanů. Opíráme se také o lidi, kteří jsou dlouhodobě aktivní ve svých čtvrtích, jako Pavla Haidlová z Ostašova, Milan Porš z Machnína či primář plicního oddělení KNL MUDr. Jiří Vytiska, dlouholetý zastupitel ve Vratislavicích.

Kromě dosavadních, ale stále aktuálních témat, jako jsou zeleň, dětská hřiště či zapojování veřejnosti do rozhodování, má Změna pro Liberec v těchto volbách i další priority. Patří mezi ně:

  • reorganizace magistrátu
  • podpora vzniku místních samospráv v jednotlivých čtvrtích města
  • změna způsobu řízení městských společností
  • posílení bezpečnosti ve městě

Jan Korytář, lídr kandidátky, říká: „Boj proti korupci je stále jedním z našich hlavních témat, letos ale nabízíme voličům ucelený plán na rozvoj našeho města na příštích 12 let, do jehož přípravy se zapojily desítky odborníků a který představíme veřejnosti na začátku září.“

Pavla Haidlová, předsedkyně Spolku přátel Ostašova: ,,Ze zkušenosti vím, že aktivní občané mohou pomoci měnit tvář města k lepšímu, proto vnímám podporu jejich činnosti a účast při rozhodování a správě města za velmi významnou.“

,,Usiluji o to, abychom nebyli výspou Liberce, odkladištěm ekologicky závadných provozů… Abychom zde v mezích možností dosáhli na stejné možnosti života a služeb, jaké jsou běžné v jiných částech města. To, co nás pálí, je zpracováno v materiálu Plán pro Machnín,“ říká Milan Porš, předseda Společnosti občanů Machnína.

Jaromír Baxa dodává: ,,Chceme dosáhnout věcí, které měly být dávno samozřejmostí. Ať už jde o přístup k rozvoji města, do kterého pořád není zapojována veřejnost tak, jak by mohla, nebo přístup k transparentnosti a omezování korupce. Díky práci v zastupitelstvu v minulých letech dnes navíc máme všichni spoustu konkrétních zkušeností a víme, co by městu pomohlo.“

Josef Šedlbauer, Jan Korytář, Jaromír Baxa
Pavla Haidlová, Milan Porš a tým Změny pro Liberec

Kandidátka Změny pro Liberec do komunálních voleb 2014

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;