Starostové pro Liberecký kraj

Po čtyřech letech občané naší republiky půjdou opět k volebním urnám, aby si zvolili zástupce do svých obecních zastupitelstev. Zároveň s komunálními volbami bude část voličů Libereckého kraje volit i svého zástupce do Senátu Parlamentu České Republiky. Jedná se o volební obvod č. 36 - Česká Lípa.

Komunální volby

Politické hnutí Starostové pro Liberecký kraj, které vzniklo v roce 2008 jako seskupení starostů a dalších komunálních politiků, se účastnilo již obecních voleb v roce 2010, kde mělo přímé zastoupení či podporovalo kandidátky ve 47 obcích Libereckého kraje. Kandidátky, které SLK podporovalo, získaly dohromady 261 zastupitelů z možných 620.

V nadcházejících podzimních volbách SLK podporuje 71 kandidátek v obcích a městech Libereckého kraje. Jsme velmi rádi, že do letošních komunálních voleb vstupuje s podporou SLK ještě více kandidátek než v roce 2010. „Máme zastoupení nejen ve všech velkých městech, ale také v malých obcích, kde je práce starosty stejně důležitá a náročná“, řekl Marek Pieter, předseda SLK. „Určitě se ze seznamu kandidátek přesvědčíte, že se jedná o „prověřené“ a spolehlivé kandidáty, kteří jsou připraveni pracovat ve svých obcích a městech se stejným nasazením, jako tomu bylo doposud“, dodal Pieter.

Z „okresních měst“ - Liberec zastupuje Michal Hron, který je na kandidátce jedničkou, a má tak ambice stát se primátorem. V Jablonci nad Nisou kandiduje člen SLK Petr Tulpa, a to na prvním místě kandidátky s názvem Domov nad Nisou. Lena Mlejnková, dosavadní místostarostka Semil, bude vést kandidátku Volba pro Semily a poslední „okresní město“ Česká Lípa bude zastupovat Tomáš Vlček na kandidátce Starostové pro Liberecký kraj.

Pro letošní komunální volby schválil sněm SLK následující teze:
•    Zveřejňování smluv (podpora Registru smluv)
•    Veškeré materiály do zastupitelstva na webu obce/města
•    Majetková přiznání zastupitelů na webu obce/města
•    Maximální informovanost občanů
•    Zápisy z jednání zastupitelstva na webu obce/města
•    Transparentní účet
•    Otevřená výběrová řízení
•    Odpovědné hospodaření

Senátní volby

SLK vyslalo do boje o Senát svého dlouholetého člena a bývalého místopředsedu hnutí (této pozice se ale na jaře letošního roku vzdal právě proto, aby se mohl naplno věnovat předvolební kampani do senátních voleb) Jiřího Voseckého, který od roku 1996 působí jako starosta obce Okrouhlá. „Mým krédem vždy bylo, že namísto velkých slov a frází by za každým, kdo pracuje v jakékoliv volené funkci, ať na úrovni komunální, krajské, či politiky nejvyšší, měly být vidět výsledky jeho práce“, říká Jiří Vosecký, který zároveň vykonává funkci předsedy Svazku obcí Novoborska a je také členem rady Euroregionu Nisa.

„Jsem velmi rád, že máme svého kandidáta, který má maximální důvěru členů a podporovatelů SLK. Jiří Vosecký pracuje velmi dlouho na komunální úrovni, má ty nejlepší předpoklady a zkušenosti, aby se stal na podzim tohoto roku senátorem“, uzavírá předseda SLK, Marek Pieter.
Termín voleb do obecních zastupitelstev a zároveň do Senátu ve volebním obvodu Česká Lípa je 10. – 11. října 2014.

Aktuální seznam kandidátek pro komunální volby naleznete zde: http://www.starostoveprolibereckykraj.cz/volby2014komunalni-obce.html

Aktuální informace o senátních volbách naleznete zde:
http://www.starostoveprolibereckykraj.cz/senatni2014.html

 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;