Herny v Liberci

Vedení města s většinou koaličních zastupitelů a ODS na únorovém zastupitelstvu místo navrhovaného omezení hazardu prosadili pouhý dodatek vyhlášky, kterým se mírně redukuje rozsah reklamy na provozování heren.

Změna pro Liberec provedla kontrolu, jak provozovatelé heren nařízení města splňují. Výsledek je nelichotivý - řada majitelů heren ale novou vyhlášku ignoruje.

Změna pro Liberec dlouhodobě prosazuje regulaci hazardu a razantní snížení počtu heren v Liberci. Chybí tu ale politická vůle a proto se dělají pouze kosmetické úpravy, ale jak je vidět, ani ty se nedodržují. Na únorovém zastupitelstvu byl přijat dodatek vyhlášky, kterým se reguluje rozsah reklamy provozoven. Dodatek vstoupil v platnost 1. dubna 2014.

„Ve dnech 2. a 4. dubna jsme provedli kontrolu více než 60 heren v Liberci. Zajímalo nás, jak provozovatelé heren dodržují novou vyhlášku. Zjistili jsme, že řada z nich vyhlášku porušuje,“ říká Pavel Felgr.

Kateřina Absolonová doplňuje: ,,Výsledek kontroly nás nepřekvapil - provozovatelé si dělají apríl nejen z vedení města, ale ze všech občanů. Novou vyhlášku leckteré z provozoven nedodržují, jak dokládá naše fotodokumentace. Navíc vymahatelnost regulí je velmi vágní, kriteria jsou značně subjektivní – například průhlednost výloh. Doufáme, že se vedení města z tohoto ponaučí a konečně půjde cestou skutečné regulace počtu provozoven, které pak bude možno i denně kontrolovat např. městskou policií.“

„Omezování hazardu tak, jak to předvádí současné vedení města, je fraška. Namísto využití desítek milionů z evropských dotací pro město, tu současný náměstek lobuje za špinavé peníze z hazardu ,“ dodává Zuzana Tachovská.

Kateřina Absolonová, Zuzana Tachovská, Pavel Felgr
a tým Změny pro Liberec

[widgetkit id=71]

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;