FK Krásná Studánka

FK Krásná Studánka realizuje projekt, který má za cíl přitáhnout děti ze sociálně znevýhodněného prostředí ke sportu, konkrétně k fotbalu.

Dnes se do tohoto projektu aktivně zapojili i zástupci našeho klubu.

 Odborně se podobným aktivitám říká prevence sociálně patologických jevů. Pod tímto nepříliš srozumitelným názvem se skrývá snaha přivést děti z ulice, které mají nakročeno k drogám, krádežím či jiné trestné činnosti, k něčemu smysluplnějšímu. V tomto konkrétním případě slouží dobrému záměru organizátorů fenomén fotbal. "Vzali jsme ten projekt pod svá křídla. Každé pondělí chodíme trénovat do tělocvičny a musím říct, že máme z přístupu kluků velkou radost,"říká Roman Šotola z FK Krásná Studánka. Právě on má velkou zásluhu na tom, že projekt pokračuje.

Šotola má k ruce hráče svého klubu Filipa Tomana a Jakuba Hájka, kteří studují pedagogickou fakultu. "Tréninky navštěvují kluci od 11 do 19 let, trocha toho pedagogického pohledu je tak potřeba," vysvětluje Šotola. Ten využil svých kontaktů na Slovan a o pomoc požádal sportovního ředitele Slovanu Jana Nezmara. "Náš klub není jen o profesionálním fotbale. Máme akademii pro mládež, ve které trénuje na 300 mladých kluků. Je naší povinností podobné projekty podporovat. Fotbal je fenomén a určitě velmi dobrou alternativou pro kluky z ulice. Ne každý má to štěstí, že ho ke sportu vedou rodiče, proto jsem za tento projekt velmi rád," řekl Jan Nezmar. Spolu s ním se dnešního tréninku zúčastnil i Isaac Sackey a Kevin Luckassen.

Trénink s hráči Slovanu byl pro kluky z projektu odměnou za jejich vzornou práci. "Bylo fajn, že přišli právě Sackey a Luckassen. Kluci viděli, že se dá v naší společnosti adaptovat i s africkými kořeny. Tak proč by to nemohli zvládnout oni," dodává Šotola. "Fotbal jsme si užili. Kluci měli velkou motivaci se předvést a my jsme to určitě neodehráli v suchém triku. Za sebe můžu slíbit, že Slovan jako přední český klub, bude podobné projekty podporovat i nadále. Osud těchto kluků nám není lhostejný," poznamenal Nezmar.

                                                                                           Tisková zpráva FC Slovan Liberec a FK Krásná Studánka

[widgetkit id=69]

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;