kino Varšava

Vzácnou návštěvu uvítá již tento pátek 22. 11. znovuožilé kino Varšava. Za účasti Josefa Abrháma mladšího a protagonistů filmu Jana Kačera, Josefa Abrháma a Libuše Šafránkové, zde mohou diváci shlédnout Abrhámův debut pojednávající o snaze party herců z Činoherního klubu vytrhnout z letargie jejich dlouholetého kamaráda Pavla Landovského. Dokument, který měl v kinech premiéru 31. října, poběží v rámci ozvěn mezinárodního festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě.

Sedmou projekcí ozvěn jihlavského festivalu bude dokument o netradičním nastudování hry Hodinový Hoteliér. Kouzlo dokumentu spočívá v osobě režiséra a scénáristy v jedné osobě – Josefa Abrháma mladšího. Díky tomu, že se jedná o syna dvojice protagonistů, bylo možné zachytit mnoho intimních detailů a situací a dostat se tak hercům pod kůži.

Herci Jan Kačer, Josef Abrhám st., Libuše Šafránková a Vladimír Pucholt, přijíždějí za svým bývalým parťákem Pavlem Landovským na jeho chalupu, kde rezignovaně dožívá stranou zájmu veřejnosti. Celá akce je zorganizována jako zdravotní terapie, která má nalít stárnoucímu herci novou krev do žil. Zda se to opravdu podařilo, se můžete zeptat autora a protagonisty v pátek 22. 11., projekce je plánována od 20:00 v libereckém kině Varšava.

 „Na pořádání ozvěn jihlavského festivalu jsme původně vzhledem ke stavu kina ani nepomýšleli. Organizátoři nás oslovili sami, což nás mile překvapilo,“ řekl Jiří Žid, člen o.s. Zachraňme Kino Varšava. Celkem přišlo zatím do kina na šest projekcí a tři debaty s tvůrci přes dvě stovky diváků, čímž jsme obstáli i mezi zaběhlými kiny.

***
Občanské sdružení Zachraňme kino Varšava je sdružení přátel a nadšenců, kteří se potkali kvůli záchraně budovy bývalého kina Varšava v Liberci. V srpnu 2013 získali chátrající budovu od magistrátu do pronájmu a 13. září jí slavnostně otevřeli veřejnosti. Momentálně usilují o získání evropské dotace z IPRM – integrovaného programu rozvoje města na rekonstrukci kina. Firmy a jednotlivci mohou jejich činnost podpořit příspěvkem na transparentní účet č. 2700328815/2010.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;