Změna pro Liberec

Návrh přípravného výboru na vyhlášení místního referenda o prodeji libereckého letiště a Technických služeb města Liberce a.s. (TSML) podpořilo ke dni 13. března 2013 svým podpisem již 4620 občanů Liberce. Přestože se do výběrového řízení na prodej letiště nepřihlásil žádný zájemce, snaha přípravného výboru o vyhlášení referenda nekončí, protože lze předpokládat, že o to více bude vedení města prosazovat prodej TSML, případně jiného strategického majetku města.

Minulý týden bylo oznámeno, že do výběrového řízení na prodej letiště se nepřihlásil žádný zájemce. Lidé se proto mylně domnívají, že tím pádem prodej letiště padá a naše snaha je již zbytečná. Není tomu tak, protože záměry prodeje letiště a TSML schválené Zastupitelstvem Statutárního města Liberce nadále platí.

Jan Korytář k tomu říká: „Prodej letiště je stejně reálný jako před týdnem, město pouze bude hledat jiný způsob, jak ho za jakoukoli cenu prodat. Navíc, po zatím neúspěšné snaze o prodej letiště, bude o to větší tlak na prodej TSML či jiného strategického majetku města. Jsem proto rád, že počet podpisů každým dnem roste a těší mě, že občané Liberce nerezignovali a chtějí spolurozhodovat o další budoucnosti svého města. Věřím, že během dubna seženeme dostatek podpisů, aby se mohlo referendum konat."

Koordinátor místního referenda Jakub Macek dodává: „Celkem potřebujeme získat přes 8100 platných podpisů od osob oprávněných volit ve volbách do Zastupitelstva Statutárního města Liberce, což jsou občané nad osmnáct let, kteří mají trvalý pobyt v Liberci. Nyní jsme tedy za půlkou cesty k vyhlášení historicky prvního místního referenda v Liberci.“

Petiční archy jsou k podepsání na těchto místech:

  • Kancelář Změny pro Liberec (U Nisy 362/6)
  • Knihkupectví a antikvariát Jaroslava Fryče (Pražská 137/14)
  • Obchodní centrum Forum Liberec (Soukenné náměstí 2a/669)
  • Vegetariánská restaurace Ánanda (Frýdlantská 210/12)
  • Obchod Kování pro Váš domov (1. máje 109/8)

Za přípravný výbor:
Mgr. Jan Korytář (mluvčí přípravného výboru): +420 776 561 736
Ing. Jakub Macek (koordinátor referenda): +420 722 059 248

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;