Většina lidí na Liberecku a Jablonecku přispívá v průběhu šesti měsíců do veřejné sbírky, „na charitu“. Ukázal to listopadový průzkum společnosti Tima Liberec.

Zhruba třetina ze 450 náhodně vybraných občanů v této době (od května do října) podepsala petici a 12% pracovalo v neziskové organizaci, která poskytuje služby jiným lidem nebo pomáhá přírodě. 

„V odpovědích na anonymní dotazy si však lidé trochu fandí,“ poznamenal ředitel agentury Oldřich Čepelka, „neboť skoro 60% oslovených tvrdilo, že se zúčastnili posledních krajských nebo senátních voleb a to by neodpovídalo náhodně vybranému vzorku obyvatel.“

Přesto lidé z občanského sdružení D v Liberci, které průzkum agentuře zadalo, získali cenné poznatky, které dosud o obyvatelích Liberecka a Jablonecka nikdo neměl. V průzkumu se zjišťovalo, nakolik se dospělí občané v současné době vzdělávají a zda mají zájem o mimopracovní tématiku, která spadá pod tzv. občanské vzdělávání. Tedy například o otázky správného sestavení domácího rozpočtu, bezpečného chování na internetu, předcházení trestným činům nebo domácího násilí.

Semináře k některým tématům již proběhly a další se chystají. Rovněž o dalších výsledcích průzkumu vás budeme ještě informovat.

Romana Lakomá, manažerka projektu „Další vzdělávání občanů Liberecka“
tel. 777 098 277

Příloha k tiskové zprávě - výtah z výsledků k občanskému vzdělávání

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;