Kittner, Šír

Ačkoliv se bývalý primátor Jiří Kittner po minulých volbách ocitnul se svou domovskou ODS v opozici a po jeho vládnutí zbyl 2 miliardový dluh (20.000 na každého obyvatele), v současné době bere nejvíce ze všech politiků v libereckém zastupitelstvu. Na druhém místě v příjmu z funkcí, vázaných na politickou činnost, je předseda liberecké ČSSD Milan Šír. Přehled příjmů vybraných libereckých politiků ve srovnání s tím, kolik získali hlasů v posledních komunálních volbách, najdete v připojené tabulce, ze které vyplývá, že tajná dohoda o spolupráci mezi ODS a ČSSD stále funguje.

Ukázkovým příkladem je Jiří Kittner. Jeho celkový měsíční příjem z politických funkcí činí přes 170.000 Kč a největší část tvoří plat ekonomického náměstka liberecké nemocnice. Na toto místo byl dosazen bez výběrového řízení poté, kdy díky hlasům ODS byl z pozice primátora Liberce odvolán Jan Korytář. Dalšími funkcemi jsou: zastupitel města, člen finančního výboru na městě i na kraji, člen komise pro veřejné zakázky, člen představenstva DPMLJ, člen představenstva krajské nemocnice a člen dozorčí rady Severočeské vodárenské společnosti.

I druhému v pořadí, Milanu Šírovi, se jeho členství v ČSSD vyplatí. Sice má méně, nežli Jiří Kittner, ale i jemu se spolupráce s ODS vyplácí. Jeho celkový příjem je dle kvalifikovaného odhadu přes 100 000 Kč/měsíc. Předseda Liberecké ČSSD vykonává tyto funkce: zastupitel města Liberce, zastupitel kraje, člen komise dopravy, předseda výboru pro zemědělství a životní prostředí, člen dozorčí rady liberecké nemocnice a člen představenstva Liberecké informační společnosti. Jen z těchto funkcí mu plynou příjmy převyšující 52 000 Kč za měsíc. Neznámou je stále částka, kterou pobírá za pozici náměstka v TSML, která pro něj byla na míru vytvořena po nástupu jeho stranického kolegy Otakara Kypty na místo ředitele společnosti.

Kittner i Šír si polepšili zejména po loňském odvolání tehdejšího primátora Korytáře – Kittner o 125.000 a Šír odhadem o 50 – 70.000 hrubého měsíčně. Podobně na tom jsou další liberečtí politici, např. Hampl z ODS, Rutkovský a Veselka z Unie pro sport a zdraví či Rosenbergová a Hruša z ČSSD.

Ti, kdo získali v posledních volbách nejvíce hlasů voličů, naopak berou za své funkce nejméně: Jan Korytář má aktuálně 1.450 Kč, Jaromír Baxa 4.530 Kč a Zuzana Kocumová z Unie pro sport a zdraví 2.990 Kč hrubého měsíčně. Změna pro Liberec se proto snaží získávat na svou činnost podporu od jednotlivých občanů, aktuálně ji podporuje téměř 50 pravidelných dárců částkou 40.000 Kč měsíčně a další se postupně přidávají.

Příloha:  detailní přehled příjmů z politických funkcí vybraných 15 libereckých zastupitelů

Tisková zpráva Změny pro Liberec

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;