Nákup energie

Statutární město Liberec od začátku roku formovalo skupinu zájemců o výhodnější nákup elektrické energie na Komoditní Burze Kladno. Za město Liberec byly ve skupině obsaženy všechny budovy města, včetně příspěvkových organizací, na výzvu náměstka Šolce se připojily další obce a města Libereckého kraje.

Aukce se účastnilo město Liberec, Cvikov, Rokytnice nad Jizerou, Jablonné v Podještědí a obce Janův Důl, Příšovice, Líšný a Jestřebí.

Celá skupina představovala kumulovaný roční odběr odběr 8 700 MWh. Nákup energie proběhl na burze 22.05.2012 9.00 – 10.00 a skupina dosáhla významných úspor. Na sazbách nízkého napětí, což byla drtivá většina odběrných míst, poklesla jednotková cena za MWh o 39 procent. Na vysokém napětí, což se týkalo pouze města Liberce a ZOO Liberec, poklesla jednotková cena za MWh o 21 procent.

„S výsledkem jsem velmi spokojen. Pro celou skupinu to znamená úsporu za zbytek roku 2012 a celý rok 2013 3,9 Mil Kč z čehož jen město Liberec uspoří 3,08 Mil Kč,“ uvádí náměstek pro ekonomiku Bc. Jiří Šolc.

Vytvoření skupiny, zpracování smluv, výpovědí cca 480 odběrných míst a agenda okolo přípravy tohoto obchodu byly značné, nicméně se městu vyplatily.

„Pro roky 2014 a dále předpokládáme další podobný sdružený tendr, do kterého již předem zvu všechny obce a města Libereckého kraje, kteří budou chtít s námi ušetřit,“ dokončuje tuto sdruženou myšlenku náměstek Šolc.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;