ČSSD Liberec si na své konferenci zvolila nového předsedu okresní organizace Josefa Jadrného. Jde o zkušeného politika, bývalého náměstka hejtmana, který má také mnohaleté zkušenosti z komunální politiky.

„Mám jediný cíl, chci navrátit sociální demokracii zpět do hry. Poučili jsme se z našich chyb v minulosti. Stále máme mezi sociálními demokraty mnoho slušných a zároveň zkušených lidí. Chceme pracovat pro občany, jejichž problémy se stávají čím dál víc palčivější. Pro liberečáky naše politické cíle znamenají návrat k slušným životním podmínkám. Ceny bytů jsou neúnosně vysoké, senioři potřebují sociální a životní jistoty. Pro naše děti, ale i ostatní musí město vytvořit bezpečné místo k žití.“ řekl nový předseda Josef Jadrný.

Delegáti konference sociální demokracie se také zabývali blížícími se podzimními volbami do zastupitelstev. Na pozici lídra kandidátky do Statutárního města Liberec byl jednomyslně navržen pan Mgr. Ivan Hrbek, dlouholetý sociální demokrat a především oblíbený učitel na základní škole. Má navíc zkušenosti z fungování státní správy, které získal při svém působení na Středočeském krajském úřadě.

Po svém zvolení do čela kandidátky Ivan Hrbek řekl: „Chci, aby liberecká politika dostala novou energii, dlouhodobou vizi a ukázali jsme občanům, kam má město směřovat. Je nezbytné konečně to tady rychle opravit, ať jde o komunikace nebo bazén, začít řešit dostupnou bytovou politiku a tak by šlo ještě dlouho pokračovat. Chceme zajistit také bezpečnost občanů pro krizové situace, válka na Ukrajině je blízko a ukazuje se, že musíme být lépe připraveni. Připravujeme proto program, který reaguje na současnou dobu, hlavní body našich plánů představíme občanům během léta.“

Krajský předseda ČSSD MUDr. Jan Mečl se objeví na kandidátní listině na druhém místě.

„Myslím, že nejen mě, ale i mnoho lidí velmi mrzí, že levice je na ústupu. Liberec je zadlužený, prodalo se tady vše, co se dalo. Dnes sklízíme plody, které zasela pravice především v devadesátých letech. Politika sociální demokracie dlouhodobě zajistí lepší život pro většinu lidí v zemi, včetně našeho města. Jsme tu pro všechny, kteří mají potíže s bydlením, chceme pomoci důchodcům důstojně žít, ale myslíme také na mladou generaci, dopravu do škol nebo do zdravotnických zařízení. Ten seznam, co je třeba udělat, je opravdu dlouhý. Město má jako jeden z akcionářů své zástupce v Krajské nemocnici Liberec a proto musí výrazně pomoci k jejímu rozvoji. Z výsledků současného vedení radnice nadšený moc nejsem,“ dodal doktor Mečl.

Tisková zpráva ČSSD

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;