Sedmnáctiletý Lukáš byl pro maminku největším dárkem k narozeninám, oba je totiž mají ve stejný den. Místo řešení prvních lásek a běžných záležitostí kluků v tomhle věku však maminka Petra řeší chlapcovy intenzivní rehabilitace, trénování chůze v chodítku a podobně.

„Lukáš se narodil v osmém měsíci akutně císařským řezem, po porodu byl kříšen, ale z nemocnice ho propouštěli jako zdravé miminko. Jen nás, asi jako každou maminku, upozornili na syndrom náhlého úmrtí“ uvádí maminka Petra.

Že neměl vyvinutý sací reflex, zjistila maminka až po 14 dnech, kdy nepřibýval na váze a museli tedy navštívit lékaře. Do svých čtyř let prodělal devět zápalů plic, a aby toho nebylo málo, přidala se v sedmi měsících také epilepsie. Kromě pohybového omezení má také vadu řeči a alergii na pyly a potraviny.
Lukáš je však bojovník stejně jako jeho maminka Petra, která pro něj dělá maximum. „Pravidelně navštěvujeme neurologii, ortopedii, fyzioterapii, Syn prodělal operaci nohou, a také navštěvuje očního lékaře, protože by měl nosit brýle,“ doplňuje maminka.

Intenzivní rehabilitaci absolvovali, když bylo chlapci šest let a ukázalo se, že to je cesta, která mu pomůže zlepšit jeho stav. Terapeuti i maminka díky těmto intenzivním rehabilitacím pozorují v jeho zdravotním stavu pokroky. Jsou to možná malé, ale velmi důležité a významné krůčky.
Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Lukáš pravidelně navštěvuje intenzivní rehabilitace v Rehabilitačním centru SAREMA LIBEREC. Tyto rehabilitace však, bohužel, přestože přináší zlepšení zdravotního stavu, nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění. Vybrané finanční prostředky budou využity na uhrazení dalších kol intenzivních neurorehabilitací, které pomohou Lukášovi třeba i v chůzi v chodítku a alespoň k částečné samostatnosti. Děkujeme

Odkaz na veřejnou sbírku: https://www.donio.cz/pravidelnou-rehabilitaci-posunme-lukase-do-choditka

Tisková zpráva

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;