V prostorách Krajského úřadu v Liberci bude od 2.5. do 30.5.2022 probíhat výstava kreseb a kreslených vtipů libereckého rodáka a výtvarníka Jiřího Chalupy. Autor kreslí vtipy pro potěchou svou i svého okolí již od roku 1970. Jeho tvorba byla postupně publikovaná v různých časopisech a novinách lokálního i celorepublikového významu.

Jedním z nich byl např. dříve velice populární humoristický týdeník Dikobraz. Od té doby uveřejňoval kresby nejen v Dikobrazu, ale i v Mladé frontě, časopisu pro mladé ABC a několikrát i v tehdejších libereckých novinách Vpřed. Hlavní výdělečnou činností Jiřího Chalupy byla však po většinu času komerční grafika a design, i přesto, že největší zálibu vždy spatřoval v kreslení vtipů a nevtíravě-humorných obrázků pro děti.

Zhruba před patnácti lety se zúčastnil soutěže o návrh nového loga Libereckého kraje, kterou se svým návrhem i vyhrál. Dodnes také působí na částečný úvazek jako odborný učitel na uměleckoprůmyslové škole v Jablonci nad Nisou. Na stará kolena v důchodu se opět vrací ke své velké vášni, kterou je kreslení vtipů, což ho nejenže baví, ale navíc i činní svobodnějším.

Tisková zpráva

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;