Konzervy, rýži, těstoviny, kojeneckou stravu, ale i základní drogistické zboží. Nejen tyto, ale i jiné trvanlivé potraviny a potřeby pro osobní hygienu poptává Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině.

Sbírkové místo je otevřeno ve všední dny (pondělí–pátek) od 8.00 do 18.00 hodin. Nachází se v budově Krajského úřadu Libereckého kraje vpravo od té části, kde sídlí podnikatelský inkubátor Lipo.ink.

Seznam přijímané pomoci:

konzervy a sklenice s hotovým jídlem
paštiky, instantní a čínské polévky
rýži, těstoviny
toustový chléb
mléko, cukr, sůl
dětské mléko (Nutrilon, Sunar)
sprchové gely, vlhčené ubrousky
dětské pleny
toaletní papír, krémy pro děti (Sudocrem, pudr pro kojence)
dámské vložky, tampony

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) slouží pro válečné uprchlíky z Ukrajiny jako hlavní záchranný a pomocný bod po jejich příchodu do Libereckého kraje. Najdou zde jak místo, kde mohou přespat, tak i asistenční centrum pro vyřízení veškeré administrativy.

Na místě jsou jim neustále k dispozici krajští hasiči, policisté a Český červený kříž. Je zde nonstop v provozu telefon +420 770 138 756 a e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Všechny podstatné informace a to i v ukrajinštině najdete na https://ukrajina.kraj-lbc.cz/

Liberecké  krajské asistenční centrum za celé období svého provozu poskytlo služby 7304 ukrajinským uprchlíkům a 1811 z nich ubytovalo. Ve neděli 20. března KACPU zaregistrovalo 184 osob a 66 z nich poskytlo ubytování.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;