Změna pro Liberec

Tisková zpráva volebního uskupení Změna pro Liberec tak, jak dorazila do redakce: To, že podpora ze strany ODS při odstraňování zástupců Změny pro Liberec z vedení města nebyla zadarmo, svědčí provedené a navrhované změny v představenstvech a dozorčích radách městských společností. Ještě neuplynul ani měsíc od doby, kdy bylo zvoleno nové vedení města a ODS se vrací do ztracených pozic. Tyto personální změny nebyly se Změnou pro Liberec projednány, naopak s ODS nové vedení města v čele s ČSSD čile jednalo.

Bývalý primátor Kittner tak bude nově členem představenstva Dopravního podniku města Liberce a Jablonce s měsíční odměnou 10.000 Kč a neúspěšný kandidát na primátora v posledních volbách a bývalý pracovník Investorsko-inženýrské a.s. Tomáš Hampl bude nově členem představenstva Teplárny Liberec, ve kterém se za tuto pozici bere 35.000 měsíčně. Zde vystřídal zástupce Změny pro Liberec, manažera Martina Čáslavku, zatímco v představenstvu zůstala zástupkyně ČSSD Jana Kašparová, jejíž hlavní a patrně i jedinou kvalifikací pro tuto práci je stranická legitimace.

Rada města již předtím odvolala oba zástupce Změny pro Liberec z orgánů a.s. Sportovní areál Ještěd – Jaromíra Baxu z představenstva SAJ a.s, a Jaroslava Tauchmana z dozorčí rady. To jistě není náhoda, neboť právě přes tuto městkou společnost byl za doby předchozích koalic vyváděn za nevýhodných podmínek do soukromých rukou městský majetek a odříznutí zástupců Změny pro Liberec od informací tak ODS i ČSSD přišlo jistě vhod.

Dalšími odvolanými nebo navrženými na odvolání jsou Jan Korytář z představenstva TSML, Karolína Hrbková z dozorčí rady společnosti .A.S.A. či Josef Šedlbauer a Petr Henych z představenstva DPMLJ, všichni Změna pro Liberec.

Předsedkyně klubu zastupitelů Změny Kateřina Absolonová říká: „Nové posty a s nimi spojené měsíční odměny pro členy ODS jsou jen viditelnou špičkou ledovce, to hlavní, o co ODS a ČSSD půjde, budou zakázky, dotace a pravděpodobně také změny v novém územním plánu. Budeme se snažit všechny tyto oblasti bedlivě sledovat a jednotlivé kauzy průběžně zveřejňovat.“

Jan Korytář ze Změny k tomu dodává: „I mě překvapilo, s jakou rychlostí a bez okolků se zástupci ODS vracejí s podporou ČSSD do ztracených pozic. Pokud se ovšem pánové domnívají, že podobné postupy srazí Změnu pro Liberec na kolena, tak se mýlí. Budeme mít jen více času a prostoru proto, abychom ze Změny vybudovali silnou a akceschopnou strukturu, která vyhraje příští krajské volby a nejpozději za tři a půl roku se vrátí do vedení našeho města.“

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;