Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Liberci ve spolupráci s Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci opět uvádí další z dílů vzdělávacího seriálu přednášek pod názvem Památky kolem nás. „Malíř a jeho model. Eduard Charlemont a rodinné portréty Liebiegů“ – tak zní téma, kterým posluchače provede Zuzana Štěpanovičová, kurátorka sbírek z Oblastní galerie v Liberci. Přednáška se koná za prezenční účasti diváků již ve čtvrtek 3. června 2021 od 17 hodin v sálu Krajské vědecké knihovny v Liberci.


Začátek června zájemcům zpříjemní Mgr. Zuzana Štěpanovičová, kurátorka sbírek Oblastní galerie v Liberci, která přiblíží, kdo byl Eduard Charlemont nebo jaká spojitost ho váže s rodem Liebiegů. Umělec, žijící téměř celý svůj život mezi Vídní a Paříží, se v portrétování pohyboval mezi hladkou, minuciózní staromistrovskou malbou a uvolněným štětcovým rukopisem, přičemž vytvořil specifický typ reprezentativního ženského a především dětského portrétu. Pro rodinu Liebiegů vytvořil několik desítek obrazů. Přednáška začíná ve čtvrtek 3. června 2021 od 17 hodin v sálu Krajské vědecké knihovny v Liberci.

Přednášet se bude opět prezenčně, ale pořad bude vysílán i v online podobě, a to prostřednictvím facebookového profilu nebo YouTube kanálu Krajské vědecké knihovny v Liberci.

Více informací najdete na webových stránkách NPÚ, ÚOP v Liberci nebo Krajské vědecké knihovně.

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Liberci spolupracuje od roku 2009 s Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci na přednáškovém cyklu Památky kolem nás. V jeho rámci bylo připraveno více než šest desítek přednášek věnovaných architektuře, movitým památkám a rozličným dalším hmotným pramenům historie regionu.

Tisková zpráva Národního památkového úřadu v Liberci

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;