Minulý týden schválila přes protesty Změny pro Liberec koalice Starostů, ANO a ODS podporu ve výši 10 milionů Kč pro soukromou firmu Sport Facility Management s. r. o. ze skupiny S Group (Syner), která má od města v dlouhodobém pronájmu Arénu a přilehlá sportoviště. Tato firma se tak stala první, které radnice pomohla, zatímco většina ostatních firem, živnostníků či neziskovek si musí pomoci sama. Změna pro Liberec považuje takovéto jednání za nepřijatelné a výsměch obyčejným lidem, kteří nemají konexe jako S Group.

Jako Změna jsme schválení podpory zabránit nemohli, jsme v zastupitelstvu v menšině. Připravili jsme proto alespoň několik doplňujících usnesení, žádné ale koalice neschválila. A co jsme chtěli prosadit, když už má S Group dostat od města 10 milionů?

1. Aby si město vyjednalo přístup do účetnictví SFM dva roky zpětně a konečně se dozvědělo, jak jsou Aréna a okolní Sport park pro S Group výdělečné.

2. Navrhli jsme, aby se pomoc změnila z přímé platby alespoň v dlouhodobou půjčku.

3. Navrhli jsme, aby město alespoň zřídilo ve stejné výši 10 milionů a za stejných podmínek fond pomoci pro další organizace ve městě, které jsou také postižené výpadkem příjmů.

4. Chtěli jsme, aby se vlastník SFM, tedy S Group, podílel na krytí ztráty alespoň z 50%.

Ani jeden z těchto našich návrhů koalice Starostů, ODS a ANO neschválila.Změna pro Liberec již od roku 2010 dlouhodobě usiluje, aby prostředky města sloužily k rozvoji našeho města a ne k podpoře vybraných firem, s úzkými vazbami na politiky. Nemáme žádné politiky obviněné z korupce, vždy hájíme a prosazujeme veřejný zájem.

Za dva roky budou v Liberci nové komunální volby, ve kterých se pokusíme opět uspět a ukončit podobné praktiky, kdy vedení města vychází vstříc vybraným podnikatelům. Ne proto, že bychom jim záviděli, jak o nás tvrdí naši kritici, ale jednoduše proto, že tyto peníze pak ve městě chybí na jiné potřebnější věci.

A jak to vidíte Vy? Šlo o oprávněnou pomoc firmě, spravující městský majetek, nebo naopak o zbytečnou dotaci největší stavební společnost v regionu? Napište nám! 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tisková zpráva Změny pro Liberec

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;