Liberec občanům

Sesterská středopravicová strana politického hnutí Starostové pro Liberecký kraj (a potažmo tak i TOP 09). LO vzniklo odštěpením části politiků Strany pro otevřenou společnost před volbami 2010. Nejvyšší liberecký (a dost možná i český) politik Jiří Šolc z LO se netajil ambicemi stát se primátorem. Přesto po volbách 2010 skončilo uskupení LO jen s 13% hlasů. Zástupci LO se poté stali členy povolební koalice s primátorem Janem Korytářem (ZpL) v čele.

Nicméně poté, spolu například s Martinou Rosenbergovou, byli radní z LO největšími iniciátory (a posléze pro část liberecké veřejnosti i symboly) pádu povolební koalice a nastavení koalice nové, opřené o ODS. Vedle Jiřího Šolce se jednalo zejména o Davida Václavíka, který má tradičně blízko k ODS a k bývalému primátorovi Jiřímu Kittnerovi. Představitelka z kandidátky Liberce občanům našla uplatnění (zcela mimo profesi) na Pozemkovém fondu u kontroverzního libereckého občanského demokrata Radima Ziky. Politici LO propagovali důrazné vyšetření nechvalně proslulého Mistrovství světa v klasickém lyžování, které v Liberci proběhlo v roce 2009. Svou radikalitu ovšem po volbách vzdali.

Dnes LO v koalici posílilo. Jiří Šolc se stal náměstkem pro ekonomiku a statutárním zástupcem primátorky. Do krajských voleb LO nekandiduje, podporuje Starosty pro Liberecký kraj, ač to byli oni, kteří se například od Jiřího Šolce pro krajské volby 2012 distancovali.

Hlavními představiteli uskupení Liberec občanům jsou:
David Václavík, Michael Hron, Jiří Šolc

http://liberec-obcanum.cz/

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;