Unie pro sport a zdraví

Malá regionální strana, v minulosti tradiční spojenec ODS, které svými sedmi až devíti procenty pomáhala pohodlně ovládnout zastupitelstvo. V minulosti Po volbách 2010 se dokonce na zastupitelstvu objevily dohady, zda liberecká firma Syner potichu přispěla straně na kampaň částkou 400 000 Kč. Předseda strany Jiří Veselka tradičně získává vysoké manažerské posty v městských společnostech, ovšem ne vždy je do funkce transparentně jmenován.

Jako například po odvolání Změny pro Liberec z vedení města, kdy se stal bez výběrového řízení ředitelem Krajské nemocnice Liberec, stejnou cestou se na post ekonomického ředitele dostal do nemocnice i Jiří Kittner z ODS. Předtím Jiří Veselka zastával post ředitele libereckého dopravního podniku.

Zlom pro USZ nastal v roce 2011, de facto již v roce 2006. Tehdy byla na její kandidátce zvolena oblíbená liberecká lyžařka a olympionička Zuzana Kocumová. Již v období 2006-2010 hlasovala více s opozicí než „vlastními“ a definitivní rozkol mezi Kocumovou a USZ nastal v době odvolávání primátora Korytáře. Zuzana Kocumová tehdy odmítla uvěřit oficiálním důvodům odvolávání a dokonce usvědčila své kolegy a koaliční partnery ze lži, když promluvila o tajných námluvách s ODS. To jí stálo místo náměstkyně a její místo obsadil Jiří Rutkovský, který se umístil ve volbách za ní.

Zuzana Kocumová sice zůstává zastupitelkou za USZ, ale spolupracuje úzce se Změnou pro Liberec. V krajských volbách 2012 je na jejich kandiátce.


Hlavními představiteli Unie pro sport a zdraví jsou:
Jiří Veselka, Jiří Rutkovský, Zuzana Kocumová

http://www.usz.cz

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;