Obchodní dům Forum v dolním centru Liberce je údajně na prodej. Možná, kdybychom byli v Praze a ne v Liberci, nemusela by zpráva o plánovaném prodeji velkého obchodního centra pro koncového zákazníka nic znamenat. Ale nejsme jen tak někde, jsme ve městě, které má největší počet prodejních ploch široko daleko v celé Evropě, a to jen a díky politikům a jejich vazbám na zdejší stavební lobby.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Zuzana Tachovská

Pan náměstek Langr minulý týden vyzval ředitelky a ředitele základních škol, aby pomohli s řešením problému a fenoménu posledních let s tzv. spádovou turistikou, kdy rodiče, aby dostali své dítě do školy, kam spádově nepatří a přihlašují své dítě k trvalému pobytu k cizím lidem, na adresu firmy či dokonce do výrobních prostor. To může mít za následek, že skutečně ,,spádové“ děti se do školy v místě svého bydliště nemusí dostat. Otevřený dopis byl adresován ředitelům, ale byl také určen široké veřejnosti.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Zuzana Tachovská

Liberecká zastupitelstva se pravidelně protahují k půlnoci a k mnoha bodům probíhá často úmorná nesmyslná diskuse. Ano, Změna pro Liberec v minulém volebním období proti spoustě věcí bojovala, několikrát se právě díky argumentacím zastupitelů za Změnu pro Liberec zastupitelstvo také protáhlo až do pozdních nočních hodin. Ale jsou tu podle mne dva podstatné rozdíly.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Zuzana Tachovská

Redaktor MfDnes Miroslav Lubas ve svém článku 26. 2. 2015 předpovídal, že to bude buď velké vítězství Jana Korytáře a zdravého rozumu nebo jeho velká prohra. Může teď být spokojen,stejně jako liberecké děti i samotné město a jeho kasa. Postup, který zvolil Jan Korytář, který podle Lubase "pokoušel byrokratické peklo" se ukázal jako správný a sýčkové, zejména z řad Starostů pro Liberec znovu ukázali, jak moc se umějí plést.

Přidat komentář (0 Komentářů)
trafika-teplárna-Zámečník

Starostové pro Liberecký kraj se tvrdě obuli do Změny pro Liberec s tím, že rozdává trafiky a neplní své předvolební sliby. Starostům vadí, že do představenstva liberecké teplárny byl za město nominován Ondřej Petrovský, aby zde prosadil nutné změny. Je ale divné, jak si Starostové nevzpomínají, že toto místo chtěli pro svého Jiřího Šolce (bývalý náměstek primátorky -pozn.red.), kterému to mělo pomoci s hypotékou a rodinnými financemi.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Zuzana Tachovská-referendum_Liberec

Proč jsme se vlastně my - hrstka lidí v Liberci - rozhodli zorganizovat referendum o prodeji letiště a Technických služeb? Protože jako opoziční zastupitelé nemáme sílu ani další možnost, jak rozprodeji zbytku městského majetku pod cenou, které současné vedení města prosazuje, zabránit.

Přidat komentář (0 Komentářů)
čssd-kadlecová-liberecký kraj

Lenka Kadlecová na billboardech se zářivým úsměvem slibuje, že pokud se ona stane hejtmankou Libereckého kraje, budeme se mít jako v ráji. „Matky se budou smát.“ „Zloději budou plakat.“

Lenka zřejmě zařídí, že policie všechny zloděje pochytá. Nevím, jestli se bude jednat o lapky, kteří kradou v supermarketech a v tramvajích, nebo o ty, kteří kradou v milionech možná i miliardách.

Přidat komentář (0 Komentářů)


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;