Robert Dušek

Europoslanci sociální demokracie podepisují prohlášení na podporu stávkujících dopraváků, mezi nimi i liberecký Robert Dušek, shodou okolností předseda krajské ČSSD.

Pánové rádi dají na odiv trochu toho sociálního cítění, ve skutečnosti ale stáli u příčin stávky stejně jako jejich protějšci z ODS. Liší se vlastně jen v tom, jestli zadlužení státu prohlubovali za svojí vlády nesmyslnými výstřelky typu pastelkovného nebo snižováním daní nejbohatším.

To nejdůležitější, co stát přivedlo do situace, kdy nedokáže dlouhodobě plnit závazky sociální a zdravotní péče, mají ale obě strany společné. Z veřejných financí na státní, krajské a mnohdy i obecní úrovni udělaly dojnou krávu svých partají a na ně napojených firem a zprostředkovatelů.

V průběhu koaliční krize na liberecké radnici vyjednavačům Změny pro Liberec jistí političtí kolegové „přátelsky“ doporučovali už dále nestrkat nos do různých ekonomických zájmů. Rychlý konec nastal, když se přesvědčili, že rozplétání dlouholetých klientelistických vazeb myslíme vážně.

Robert Dušek: Změna působí spíše jako fanatická sekta, než politické uskupení

Když teď Robert Dušek označuje Změnu pro Liberec za „fanatickou sektu“, má svým způsobem pravdu. Bránit tichému rozkrádání veřejných peněz je v současném systému tak trochu boření zdi hlavou. Jenže někdo tu zeď zbořit musí, jestli chceme vůbec o nějakých budoucích penzích uvažovat.

Josef Šedlbauer, městský zastupitel za Změnu pro Liberec

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;