Genus Plus, Týden v Libereckém kraji

Díváte se na Genus? Čtete Týden v Libereckém kraji? Jejich status sice říká: „Jsme zrcadlo vašeho kraje“, ale události posledních dní ukazují, že je zrcadlem poněkud pokřiveným.

Víte o tom, že tuto televizi a portál 100% vlastní společnost S group holding (zjednodušeně Syner) a že tato skutečnost významně ovlivňuje, co se ve vysílání objeví a co zůstane ve střižně jako odpad? Co mě k tomuto tvrzení vede a co je za tím?

Tak dnes jsem se dozvěděla, že jsem extrémista. Lidi, kteří mě znají, toto tvrzení asi překvapí – a mohu říci, že překvapilo i mě. Na druhou stranu – uklidnilo mě, že jsem se to dočetla na serveru, který vlastní společnost Syner. Je vidět, že předvolební boj skutečně začal. Lidem kolem Změny pro Liberec nejsou uveřejňovány články na serveru Týden v Libereckém kraji (ostatní média s tím problém nemají) , prý jen pokud si je budeme platit jako PR (jak to je asi zvykem u kampaní ODS?).

Asi to nestačilo – v úterním článku byla Změna pro Liberecký kraj, strana, za kterou kandiduji v podzimních krajských volbách, označena jako strana extrémistická. Že by to bylo proto, že jsme nejhlasitějšími kritiky zdejších poměrů a provázanosti politiky a podnikatelské sféry, ze kterých jistě někteří mají slušný profit, ale rozhodně to neplatí o občanech tohoto města a kraje? Vlastně to má i pozitivní efekt – když se pan Soudný uchyluje k takto nízkým a nepodloženým tvrzením, ukazuje to na skutečný strach ODS - a potažmo i ČSSD (tyto strany se vždy umí dohodnout), že by po volbách mohla nastat skutečná změna, kterou současná politika tolik potřebuje.

Druhým důkazem byl rozhovor s PhDr. Janem Šolcem, vysokoškolským učitelem a bývalým členem kanceláře prezidenta Václava Havla, zakladatelem Etického fóra ČR. V něm vyjádřil své velké pobouření, že z pořadu, natáčeného pro TV Genus, byly vystříhány všechny pasáže, kde se zmiňoval o korupci, provázanosti libereckých politiků a podnikatelů, zároveň i nelichotivé věci o straně ODS, o názvu Liberce „Synerov“ atd. Zde je již naprosto jasná odpověď na otázku: „Čí zájmy TV Genus hájí, koho brání?“ A je etické někomu upravit rozhovor natolik, že z něj vzejde něco zcela jiného? Pokud to budu chtít „extrémisticky“ vyhrotit: Není cenzura projevem extrémní a extrémistické nedemokratičnosti?

TV Genus se svou provázaností se Synerem netají, do svých vysílání pouští jeho reklamu více než často. Přesto se ale ptám: „Opravdu jsou si diváci TV Genus, „zrcadla našeho kraje“, vědomi, že se dívají na soukromou televizi, která slouží mimo jiné i k propagaci této společnosti a samozřejmě i strany s ní spojené – ODS? Jak hodně bude tato televizní stanice působit jako předvolební médium právě pro ODS? Nakolik bude tato „nezávislá“ televize ochotna jít ještě dál – nejen cenzurovat, ale i vytvářet uměle vytvořené kauzy, zaměřené proti jejich soupeřům ve volbách? Uvidíme. Třeba se mýlím – a poté se ráda omluvím. Kéž bych se mohla omluvit… :)

Zuzana Kocumová, městská zastupitelka zvolená na kandidátce Unie pro sport a zdraví

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;