Jan Korytář

Milý Deníčku,

dovol, abych Ti poděkoval, že nejen díky liberecké ODS a dvoumiliardovému dluhu, který po ní zbyl, ale i díky Tvému autorovi a ČSSD, mohla vzniknout Změna pro Liberec.

Rád bych Tvým prostřednictvím, milý Deníčku,  poděkoval zejména Robertu Duškovi, bývalému šéfovi krajské ČSSD, za to, že usilovnou a dlouholetou prací dokázal z ojedinělých útoků na veřejné peníze vytvořit funkční a ucelený systém, který pod hesly o ochraně sociálně slabých více než pilně pracoval na odklánění veřejných peněz do kapes vybraných funkcionářů ČSSD.

O Robertu Duškovi, bývalém šéfovi krajské ČSSD, jsem kdysi veřejně prohlásil, že je to boss a mafián, on se chtěl soudit, dokonce chtěl, abych se mu omluvil, ale pak si to rozmyslel a nic z toho nebylo. Škoda, těšil jsem se, jak si vzniklou situaci budeme moci probrat u soudu.

Vzhledem k existenci Deníčku bych dnes označení boss a mafián rozšířil o slovo spisovatel. Věřím, že Deníček bude dílo rozsáhlé a že nyní zveřejněná kapitola „Dušek, Grega a rekonstrukce kuchyně v domově důchodců v Jabloneckých Pasekách“, je jen malou ukázkou z Mistrova díla.

Myslím, že naše město by nemělo zapomínat na své významné rodáky, ať s pozitivním nebo negativním přívlastkem. Bylo by, proto, myslím velmi vhodné najít reprezentativní místo na pamětní desku s nápisem např.: „Zde na přelomu století žil a tvořil liberecký občan Robert Dušek, předseda, boss, mafián a spisovatel, který uměl odklánět veřejné peníze jako málokdo jiný a který do tohoto umění zasvětil i mnohé sociální demokraty v našem kraji.“  

Byl to tento skromný, na veřejnosti se příliš neobjevující a pracovitý chlapík, který "stvořil" bývalou primátorku Liberce Martinu Rosenbergovou, byl to on, kdo našel současnou náměstkyni hejtmana Lenku Kadlecovou a byl to on, kdo našel a do různých funkcí instaloval celou řadu dalších sociálnědemokratických hvězd typu Martina Lukáše zvaného Šampón nebo Zdeňka Bursy, Martina Seppa či Milana Šíra. Nemluvě o jeho příbuzných, se vskutku rozsáhlými znalostmi od teplárenství, přes problematiku veřejné dopravy až po řízení technických služeb, kteří našli uplatnění v mnoha dozorčích radách a představenstvech.

Kdysi jsem, Milý Deníčku, říkal, že Liberec je prorostlý korupcí a liberecká ODS se mi v čele s Jiřím Kittnerem smála. Dnes má v Liberci 2 zastupitele ze 39. Pak jsem označil Roberta Duška za bosse a liberecká ČSSD to prezentovala jako nehorázné lži, zlý úmysl a nesmysl. Dnes má v Liberci 4  zastupitele ze 39.

Doba se změnila a já dnes naopak říkám, že hejtman Půta za SLK by měl odstoupit, neboť jeho obvinění z korupce ze strany policie ČR nelze brát na lehkou váhu, o výletech jeho kolegů s panem Peltou ani nemluvě. SLK se mě proto snaží znedůvěryhodnit, obvinění bagatelizují a snaží se tvářit, že se nic neděje, či že vše je jakési spiknutí. Tak uvidíme po dalších volbách…

Milý Deníčku, to, jak dopadne záležitost pana Duška i pana Půty u soudu, nelze odhadnout. Co ale odhadnout lze, že výše uvedení pánové a jim podobní přispěli k tomu, že se veřejnost postupně stává imunní vůči ohlupování ze strany politiků, kteří za politická hesla, pěkné tváře a úsměvy skrývali buď svou chuť a potřebu nabrat si do vlastních kapes z obecního, nebo jen byli slabí a neuměli či nemohli systému, který zde stále ještě funguje, říci jednoduše NE.

Jan Korytář,
náměstek primátora města Liberce za Změnu

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;