Jan Korytář

Dědo a jakou budeš vyprávět dneska?
Dneska třeba tuto: "Jak chtěl Korytář koalici s ODS a ČSSD..."

 

 

Bylo-nebylo, byl jeden server, kterému se říkalo "žumpa" /tydenvlk.cz/ a na něm psal rytíř pera pan Zdeněk různé příběhy. Naposledy ten, jak jsem byl pro koalici s ODS a ČSSD. Bylo to ale myslím trochu jinak:

Když se skládala koalice po volbách 2012, SLK v čele s Canovem a Půtou tlačili na trojkoalici s ODS, tomuto silnému tlaku jsme ale odolali. Když ale po dvou letech začal opět sílit tlak na rozpad dvojkoalice /Canov na tom pracoval celou dobu/, pro její údajnou nefunkčnost, souhlasil jsem s tím, že bychom k sobě přibrali ještě třetího partnera, tedy ODS nebo ČSSD.

Ze hry by ovšem nesměla jít Zuzana Kocumová, která měla druhý největší počet preferenčních hlasů a skutečně hájila na kraji politiku Změny a náš program, ale někdo z trojice Hujerová, Jadrný či Losová. Ano, pak by pro mě nějaká forma trojkoalice byla představitelná. Trochu cynicky řečeno, pokud by tam např. místo pana Jadrného byl někdo z ČSSD, pro plnění našeho volebního programu by to nemělo prakticky žádný vliv. Jenže to se nehodilo Půtovi ani Canovovi...

SLK tak v čele s Půtou udělali přesný opak a nezabránilo jim v tom ani hejtmanovo obvinění z korupce. Odvolali ze zástupných důvodů Kocumovou, která "zlobila", nechali si /logicky/ v koalici poslušného Jadrného s Losovou a přizvali ČSSD do hry. Pro mě osobně je to už ale "tak trochu jiná koalice".

Je to ale možná vlastně vše, jak má být. SLK i Změna jsou dva odlišné subjekty, naše politiky jsou stavěné na jiných základech a je to vidět jak na kraji, tak na městě. Čas ukáže, co má budoucnost a co je jen dočasné účelové seskupení...

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;