V tomto týdnu se zbořila i poslední část naděje na projekt rekonstrukce bazénu. Národní sportovní agentura rozhodla o nepřidělení dotace ve výši 300 mil. Kč.

Když ovšem sledujeme historii projektu, napadá nás neodbytná myšlenka. Myslelo někdy vedení města rekonstrukci bazénu vážně? Podívejme se jen na poslední zveřejněnou představu o financování rekonstrukce téměř za milion korun:

1) Chtěli 100 milionů od vedení Libereckého kraje (kde také vládnou Starostové pro LK), dostali přislíbený 1 (!!!), s podmínkou, že dostanou 300 od agentury
2) Chtěli 300 milionů od agentury, nedostali nic
3) !!! Měli sami ze svého rozpočtu dát 420, do rozpočtu za čtyři roky ve vedení města sami nedali ani korunu

Opravdu někdo věří, že plán rekonstrukce bazénu byl víc, než planý volební slib? Nebo si vedení města nedokáže spočítat ani základní věc, jako je financování skoro miliardové rekonstrukce?

O nepřidělení žádosti jsme se dozvěděli jen, že byly nějaké „administrativní nedostatky žádosti“, které byly odstraněny. Faktem ale je, že jiné projekty byly hodnoceny lépe. Je to jen spekulace, ale ve většině případů se například hodnotí spolufinancování. Nebyl třeba problém, že na rekonstrukci město nemá vyčleněno samo ve svém rozpočtu ani korunu?

Od začátku jsme opakovaně upozorňovali, že sehnat tak obrovskou částku je nereálné a apelovali jsme na postupné opravy havarijních stavů. Přes tři roky se nic nedělo, bazén byl dokonce přes rok kvůli vládním opatřením zavřený, ale nesáhlo se na nic.
Dokonce i převzetí od Ještědské Sportovní proběhlo neuvěřitelně amatérsky a bez důkladných podkladů a dat o předchozím provozu.

Z TŘÍD BYTY, Z BAZÉNU TŘÍDY, PLAVAT BUDEM V TĚLOCVIČNĚ?

A mezi tím, když je jasné, že je v Liberci víc než nutná rezerva pro plavání, Ivan Langr se Starostů plánuje z jiného bazénu na Františkově postavit třídy. Přitom to ani nemá podloženo demografickou křivkou počtu dětí.

Přitom předchozí vedení, kde mnozí ze Starostů seděli, v roce 2013 prodalo vedlejší budovu soukromému majiteli, a nyní je v ní místo školy ubytovna. V bazénu vybudujeme třídy.... a na bazén bychom pro změnu mohli přestavět třeba nějakou jinou tělocvičnu...

Zuzana Kocumová, zastupitelka města za LOL - Liberec otevřený lidem

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;