Na radnici dorazil podnět. Občané Krásné Studánky chtějí radar, protože se u nich na dodržování rychlosti na státní silnici tak nějak kašle, nejsou chodníky a město situaci neřeší.

Radniční úředníci vyprodukovali neuvěřitelně pitomou odpověď, kde lidem vzkázali asi tak milion důvodů, proč tam radar nejde. Vybírat pokuty je prý složité, nejsou lidi. Radar je prý drahý, jiné obce to sice dělají, ale u nás by to stejně nešlo, a vůbec, za tři roky bude chodník, tak co chcete.

Tahle odpověď úplně v klidu prošla přes náměstka Jiřího Šolce, přes primátora Jaroslava Zámečníka, schválená byla i na radě města.

Nakonec jsme ji dostali ke schválení na zastupitelstvo. Trochu jsme brblali, přišel i pán z Krásné Studánky, co petici organizoval, no nakonec se podařilo tuhle pitomou odpověď neschválit.

No a pak se začaly dít věci.

Primátor Zámečník se najednou pasoval do hrdiny, co za celou věc přece od začátku bojuje. Kdo s hrůzou zjišťuje o jak závažný problém jde. Kdo volá městskou policii a organizuje kontrolní měření. Nakonec dokonce slib, že radar samozřejmě bude. Tiskové zprávy, posty na facebooku, primátor hrdina.

Jako dobrý no. Podařilo se nám být tím krkem, který otočil hlavou. A ve Studánce se třeba i toho radaru dočkají.

Jen mne prosím štípněte, kdybych někdy dělal něco podobného a nenapsal ani slovo o tom, že jsem změnil názor a že kolegové z opozice měli pravdu. Ona ta slova uznání směrem k politickým protivníkům obvykle pomáhají politické kultuře, a nerad bych na ně zapomínal.

Pro všechny z celého příběhu navíc plyne ponaučení, že stojí za to se zorganizovat a tlačit na zastupitelstvo. Jen tak je Váš problém vidět a jen tak máte šanci. Rád Vám v tom pomůžu (koho by zajímalo projednávání daného bodu na zastupitelstvu, může se pokochat zde: https://youtu.be/Xo_lYw8LDTI?t=9522 ).

Jaromír Baxa, městský zastupitel za LOL - Liberec otevřený lidem

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;