Pražský hrad

Proč vyhrál Zeman? Protože většina lidí v tomto státě je chudých, ale nikoliv úplně ideologicky zpitoměných. Po dvaceti letech jim došlo, že bohatí hledí pouze na své vlastní zájmy a že si ochočili stát a jeho instituce k tomuto vznešenému účelu. Zájmy knížete, lidově přezdívaného „Trautenberk“ podle známého komunistického večerníčku, se jim nezdály natolik nízké, aby se kryly s jejich skutečnými zájmy, které si nedali vyhnat z hlavy ani divokou mediální masáží.

A tyto zájmy jsou tak jednoduché, až by člověk brečel: práce a chléb. A pravice s oposmluvní levicí způsobila, že chudých lidí je v zemi výrazná většina a jejich počet navíc bude exponenciálně narůstat. Takže Zeman vyhrál výraznou většinou hlasů.

Nuže, vraťme z vlasteneckého nebe opět na pevnou zem základních ekonomických zájmů. Pro některé z nás je přistání o to jednodušší, že naše volba skončila hned po prvním kole. Po zvolení Zemana rekapitulujme další možnosti z hlediska státu a z hlediska občanských aktivistů.

Kdo vyhrál a kdo prohrál?

Paradoxně vyhrál samotný kníže. Nemusí se, chudák, trápit s dlouhými novoročními projevy a dalšími akcemi, které vyžadují až hodinové soustředění. Může dál pospávat na všech veřejných akcích a národ jej bude milovat jako blanického rytíře, který vyjel do boje, leč bez zbroje a bez koně. Zbrojnošů měl dost, o to byla celá komedie poutavější. Navíc nebyl ani schopen platné prezidentské volby ve druhém kole, jeho hlas byl neplatný, protože nebyl v úřední obálce.

Další komentář k jeho státnickým schopnostem, myslím, netřeba. Vítězi voleb jsou beze sporu Kalousek a Klaus, kteří asi uzavřeli mefistofelskou smlouvu se samotným Belzebubem, jak jim to všechno klape. Bez knížete by totiž topani přišli o svého oblíbeného maskota a byla by vidět jejich nahota, zlodějna a chamtivost. Jinak řečeno, když by spadl knížecí fíkový list, hněv lidu by se logicky a správně obrátil přímo proti Kalouskovi. A ten by to dostal politicky a možná i jinak dosti sežrat.

Mýtus dobromyslného knížete teď bude nějakou dobu působit jako silné anestetikum či dokonce laxativum, jak učeně dodávám pro českou inteligenci. Topani pojedou dál a jejich zlodějny také. Nezvolení knížete je zachránilo, mohou dále mávat mocným praporem nevolnictví. No a Klaus je stejně jako Zeman na výplatnici Rusů, takže jen plnili pracovní smlouvu a jistě budou inkasovat prémie.

Slušnější část ČSSD a komunisté jsou poraženi

Dalším nesporným poraženým je slušná část sociální demokracie a komunisté. Zeman je zničí. Zásadní debakl utrpěla narcistická levice. V zemi má jasnou a téměř ústavní většinu a přitom její slušný kandidát Jiří Dienstbier zcela propadl. Jeho nezvolení si přála zkorumpovaná část jeho vlastní strany. Ta podporovala svého bývalého vůdce Zemana, který jí oposmlouvou s Klausem pomohl k miliardám a k trvalému mafiánskému vlivu. Tato křivácká část partaje nyní bude místopředsedovi Dienstbierovi trvale okopávat kotníky a bude naznačovat, že poražený kandidát by měl konečně odejít na smetiště politických dějin. Už i tak nadělal dost škody tím, že kritizoval pražské a krajské socdemácké kmotry, čili Zemanovy politické koně.

Nešťastnému a poníženému Dienstbierovi nezbývá lidsky nic jiného, než odejít ze sociální demokracie, aby si udržel dosavadní čistý štít. Tuto partaj navíc beztak zničí schopný a pilný demagog Miloš Zeman, nový mocný muž státu, jehož budoucnost svírá v mocenských tlapách ruský medvěd. Klaus může být spokojen: jeho a ruský kůň se dostali do druhého kola a mají velkou šanci.

Další debakl utrpěli čeští komunisté tím, že odmítli v prvním kole vyslovit veřejnou podporu Dienstbierovi, a tím tiše naznačili svému voličstvu, aby urnovalo Zemana. Komunisté prostě jen pokračují ve své obojetné a křivácké politice, kterou provozují od února 1948 a pilně v ní pokračují i po listopadu 89. Viz jejich podraz na vlastních voličích při zvolení Václava Klause. Komunisté svou antivolbou Zemana dokázali, že nepatří k pokrokové české levici.

Jenže milí soudruzi nějak zapomněli, že Moskva už dávno není, co bývala. Pravicový a nacionalistický Medvěděv a Putin představují největšího nepřítele ruských komunistů, a tím i českých rudokožců. Putinova strana Jednotné Rusko ve volbách do ruské Dumy 2011 velmi pravděpodobně zfalšovala výsledky v neprospěch komunistů a rozehnala masové demonstrace požadující kontrolu voleb a sčítání hlasů.

Již nyní vítězný Zeman bude v případě zvolení prezidentem pokračovat v Klausově proruské politice. Tím zničí nejen slušnou část sociální demokracie, ale i proevropské křídlo českých komunistů. Ty první z politické zášti, ty druhé na příkaz Moskvy. Dobře jim tak, oběma. Za chyby se v politice platí; a ze velké chyby, a navíc opakované, se platí opravdu hodně.

Jak dál po prezidentské prohře občanských iniciativ

Dva měsíce píši mimo jiné o zimním spánku českých intelektuálních narcisů, kteří ztratili kontakt s normálními lidmi a žijí ve svých ideologických sklenících.  Naštěstí prohrál i ten kníže, takže se musí zastydět i ta zbylá, to je ne-levicová část inteligentů a musí si uvědomit, kde je jich skutečné místo a komu doopravdy odpovídají svými politickými skutky a myšlením.

Hlavní média jsou ztracena, protože stejně jako dříve budou i nyní pochlebovat tomu či onomu mocnému. Nyní tedy ruskému Onomu, protože přinese lidem práci a oligarchům moc a peníze. Jednoduše řečeno, postupně se znovu vzkřísí stará RVHP, nyní jen česko-ruská větev. Ale lidé budou mít práci a budou spokojeni, protože demokracii už dávno nepostrádají, zato by citelně postrádali české podniky a německé montovny. Takže se vraťme k podstatnému.

  • Jako občanské iniciativy nemáme vliv na velká média, protože nemáme televizní vysílání typu zpráv, které bychom formou pluginu mohli dávat na naše weby.
  • Je na čase zjistit, proč lidé volili proruský chléb a nikoliv prozápadní knížecí hry inzerované horem dolem všemi médii.
  • A když se zjistilo, že lidé volili podle svých oprávněných občanských zájmů chléb, tak se konečně začněme starat, aby samoděržaví pod Zemanem, Klausem a proruskými oligarchy nezničilo i ten poslední zbytek demokracie.

Takže se vraťme na zem, začněme konečně sloužit lidem, a ne svým narcistním idejím. A zachraňme alespoň ten zbytek demokracie, protože normální chudí lidé se budou dnes hlavně starat o to, aby uživili své děti. Demokracie je už je dávno nezajímá. To dokázali svou aktuální volbou, zblblým médiím navzdory. Lidé už médiích dávno nevěří v klíčových věcech, protože dobře ví, že média lžou v zájmu těch, kteří tady roky jen kradou. Ať nedopadneme jako aktivisté stejně hloupě a marně. Tož tak.

Václav Umlauf, převzato z www-e-republika.cz

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;