Stávka dopraváků

Je škoda, že naše střední vrstvy umí číst, protože se krmí nechutnou mediální stravou. Šel jsem minulý čtvrtek se stávkujícími dopraváky Libercem od hlavního centra MHD směrem k radnici, abych protestoval proti rozkradení sociálního státu.

Bylo nás asi třicet, z toho dvě maminky s kočárky. Dva známí anarchisté mne přátelsky pozdravili, neb se už známe. Jsou jedni z mála, kteří něco dělají proti rozkrádání Liberce, což máme společné.

Dopraváci provoz ve městě nezastavili, protože nechtěli. Jeden z nich mi řekl, že by asi hlasování o stávce dopadlo půl na půl. Až MHD zprivatizuje ta parta, která město rozkradla, pak už se bude za neposlušnost hned vyhazovat: Arbeit macht frei.

Druhý den jsem seděl na zbožné večeři se středostavovskými katolíky, kteří stávku viděli málem jako trestný čin, přičemž poslušně papouškovali argumenty televize a placených médií. Ani jeden z nich si nedal tu práci, aby se podíval na materiály odborů. Ve skutečnosti vůbec nevěděli, že odboráři stávkují proti rozkrádačkám, které mají být na pokyn vlády uzákoněny koncem června vtipným českým parlamentem. Inu jiný kraj, jiný mrav.

Proto jsou mi sympatičtí spoluobčané s jasnou hlavou, kteří jsou po práci tak unavení, že jdou hned spát, protože v depu musíte být o půl páté nejpozději. Ale ti aspoň vědí, o co dnes a nyní jde. Ti bohatší vstávají později, proto mají čas i peníze k tomu, aby četli noviny. K jejich škodě.

Václav Umlauf, vysokoškolský pedagog
www.umlaufoviny.com

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;