Korupce a klientelismus

Nechci zbytečně přežvykovat dané téma, které je v posledním roce opravdu módní, navíc mi jeden pán nedávno řekl, že jsem „kavárenský filosof“, a jiný zase, že jsem „salonní intelektuál“ (v podstatě mají pravdu), ale chtěl bych zde přeci jen uvést pár poznámek k problému klientelismu a korupce. Zdá se mi, že toto téma se před rokem stalo jakousi vstupenkou do politiky, jakýmsi velmi ceněným volebním lístkem, tedy vlastně i hlasem při samotných volbách, což může postupně vést (a vede) k tomu, že se z diskusí kolem klientelismu a korupce stává v pravdě (řečeno s Václavem Bělohradským) „politický kýč“.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Změna pro Liberec

S volebním úspěchem Změny pro Liberec přišla na podzim roku 2010 skutečná změna do liberecké komunální politiky. Bývalý primátor Jan Korytář výrazně otevřel politické dění občanské veřejnosti, ukončil pro občany šedivé, nespokojené, velmi pasivní a bezmocné vnímání politického šeredění kdesi ve skrytu radničních kuloárů, přizval do obecné diskuse onen „vox populi“, kterému potom i vcelku pozorně naslouchal. Liberečtí občané se probrali z letargie a začali mnohem aktivněji sledovat politické události, mnoho věcí jim přestalo být jedno a mohlo se zdát, že občanská společnost v Liberci sílí a kultivuje se.

Přidat komentář (0 Komentářů)


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;