Občas mne docela baví sledovat interview s různými Libereckými osobnostmi na nově vzniklé Liberecké, celodenně vysílané TV.

Pan Zdeněk Soudný se ptá a osobnosti odpovídají v pravidelném pořadu TV GENUS PLUS. Co ovšem ji jako veliké plus přiznat nemohu, je fakt, že si TV nechává ujít zajímavé téma, jejímž protagonistou je známá Liberecká osobnost.

Osobnost, která spolu s dalšími čtyřmi, byla účastníkem třínedělní protikorupční stáže ve Spojených státech v rámci dlouhodobého „INTERNATIONAL VISITOR LEADERSHIP PROGRAMU“, který plně hradila americká vláda. Z ČR bylo na tuto stáž v letošním roce vybráno celkem pět účastníků. Tomáš Martinec, ředitel útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality, ředitelka protikorupční nevládní organizace Růžový panter Iveta Jordánová, olomoucký státní zástupce Petr Šereda, soudkyně Nejvyššího správního soudu z Brna Daniela Zemanová a Jan Korytář zastupitel Liberce.

Je celkem logické, pokud se TV GENUS PLUS pasuje do role zrcadla našeho kraje, že by měla přinášet názory a myšlenky co nejširšího spektra lidí, kteří mají spoluobčanům co říci. Americký způsob života mě rozhodně nefascinuje, nicméně informace od odvolaného primátora Liberce Jana Korytáře o zkušenostech v boji proti korupci v USA jsou jistě zajímavé a je škoda se o ně nepodělit se spoluobčany. Navíc by takové informace mohly i pomoci při zlepšování transparentnosti naší správy věcí veřejných a zintensivňování boje proti korupci, co na to TV GENUS PLUS?

Zdeněk Hromas

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;