Přejděte na druhý chodník

Dne 18.10.2011 jsem zjistila, že v rámci rekonstrukce městských lázní stavitel uzavřel chodník ve Vítězné ulici směrem na Husovu třídu a to zcela bez náhrady, pouze s cedulí - " Přejděte na druhý chodník". Chodci všech věkových kategorií měli dvě možnosti. Buď přejít po přechodu na druhou stranu a posléze, aby se dostali domů, kličkovat mezi oběma směry projíždějícími auty tak, aby přešli Vítěznou ulici zpátky. Nebo zůstat na své straně a uzavřený úsek projít za zaparkovanými auty, kterým dal, dle sdělení stavbyvedoucího, magistrát přednost.

Tak to nemohlo zůstat. Oslovila jsem několik kompetentních zaměstnanců magistrátu včetně pana náměstka L.Martina a paní primátorku. Deset dní jsem si připadala jako v pohádce O slepičce a kohoutkovi. Poslední jednání jsem měla včera s tím, že pokud dnes ráno nedojde ke slibovaným změnám, vystoupím na dnešním zastupitelstvu.

S velikou úlevou konstatuji, že dnes 27.10.2011 cca v 9,00h. byla vytvořena bezpečná cesta pro chodce.

Marie Pavlová

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ a Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky (NFNZ).

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;