Zničené nemovitosti

V článku, který jsem před nějakou dobou zde zveřejnil, jsem se pokusil nastínit praktiky libereckých ubytoven. V následující práci bych se chtěl věnovat praxi jednoho z podnikatelů v oblasti pronájmu bytů.

Jedná se o pana Urbana, který v Liberci vlastní několik bytových domů. Dále pak ve Frýdlantu v Čechách, údajně i v Praze. Informaci o nemovitostech v Praze však nemám ověřenou, jde však o tvrzení několika obyvatel, kteří žijí v jeho bytech.

Přidat komentář (0 Komentářů)

Skutečnost, že ubytovávání sociálně slabých a vyloučených je výnosným byznysem je mezi odbornou veřejností známým faktem. S touto problematikou bych však chtěl seznámit také veřejnost širší.

V Liberci existuje asi 10 ubytoven. Ceny pokojů, které jsou nabízeny klientům se od sebe příliš neliší. Vždy jde o řády tisíců korun.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Bezdomovec

V poslední době se díky asociálním reformám ze strany vlády Petra Nečase dostávají do tíživé sociální situace také lidé, kteří by si tento stav nedokázali v minulosti ani představit. Nepatrně se nyní odchýlím od tématu ubytoven a popíši případ pana D. a jeho přítelkyně paní N. Pana D. znám přibližně od prosince minulého roku. Je mu 58 let a celý život pracoval, z toho několik posledních let v mladoboleslavské Škodovce.

Přidat komentář (0 Komentářů)
Krabička cigaret

Není tomu ani rok, co jsem zažil zajímavý týden v zaměstnání a o tento příběh bych se s Vámi, milí čtenáři, chtěl podělit. Pracuji jako terénní sociální pracovník v Liberci, v jedné nejmenované neziskové organizaci. Vše začalo tak, že jsem jako obvykle šel nabízet naše služby do nové lokality, v tomto případě to byla poměrně velká ubytovna, která před nedávnem vznikla v jedné výstavní liberecké čtvrti. Když jsem se prokousával zatuchlinou tamních chodeb, tak si mě odchytla majitelka ubytovny - manželka bohatého podnikatele s tím, že jí musím pomoci dostat pryč jednoho pána.

Přidat komentář (0 Komentářů)


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;