Reaguji na článek Bludiště zveřejněný v Liberecké Drbně. Jsem bývalá ředitelka Mateřské školy Hvězdička.  Mateřská škola byla za nemalé peníze zrekonstruovaná v rámci evropských dotací a uvedena do provozu v únoru  2011. Pan náměstek Šolc ( v té době náměstek pro školství) si jistě dobře pamatuje, že jediné co bylo bývalému vedení k dispozici byla helma na hlavu, aby nedošlo k porušení bezpečnostních předpisů a nespadla cihla na hlavu.

Mateřská škola byla zkolaudována , předána v rychlé akci neboť v té době byl velký nedostatek míst v mateřských školách. Budova prázdná, bez nábytku, bez pomůcek, hraček atd. Parta nadšenců z tvořícího se týmu lidí dokázala doslova nemožné a podařilo se vybavit zařízení odpovídající evropským normám a standardům pro předškolní výchovu a vzdělávání. Paní Chramostová převzala zařízení plně funkční a s dobrým týmem lidí.

Co se týká zahrady a již zmíněného Bludiště dodávám, že zahrada se nemohla z bezpečnostních důvodů cca rok používat vzhledem k bezpečnosti dětí. Co se týka samotného Bludiště bylo plánováno a domluveno ošetření betonu a s jistou střední školou nabarvení a vyzdobení dětskými motivy.   Jeho historie musí být založena v archivu města při kolaudaci v roce 1982. Že je to jakési umělecké dílo netušil zřejmě nikdo, ale představa likvidace betonových částí nás od této realizace vzhledem k finančním nákladům i jiným starostem odrazovala. Jestliže se povedlo, čas ukáže a je otázkou diskuze.

Pan náměstek prezentuje toto dílo s paní ředitelkou jako zdařilou akci. Její vedení po roce hodnotí jako skvělé. Existují také kontrolní zprávy České školní inspekce, které jsou veřejně přístupné,  a tam si může každý udělat obrázek sám.

Přikládám obrázek Bludiště v roce 2010.

 

   Za bývalé zaměstnance

   Bc. Eva Cvrčková

   bývalá ředitelka Mš Hvězdička

Komentáře vytvořeny pomocí CComment


Provoz webu je podpořen Ministerstvem spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu „Prevence korupčního jednání“ 

                                                                                                                                                       

Činnost webu podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

 

                                                    

                                                                              

Copyright © 2016 Náš Liberec;